Lista ocen Honda Civic IX Hatchback 5d (107) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ex honda
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Wystąpiło kilka chochlików: 1. Uszkodzenie mocowania kamery cofania (być może wandalizm) - naprawa w ASO 60 zł (tak dla ciekawości to nowa kamera kosztuje 1600 zł). 2. Podczas pierwszego przeglądu serwis stwierdził wyciek oleju (najprawdopodobniej z odpowietrzenia) - naprawiono na gwarancji. 3. Uszkodził się moduł składania lusterek (sterownik - przekaźnik). W ASO konieczna wymiana całego napędu za ok. 1000 zł. Naprawiłem sam wymieniając...
~Dominikm10
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Usterek generalnie brak. Do tej pory wymieniona chłodnica klimatyzacji i rurka od chłodnicy (uszkodzenia od kamieni, może chłodnica mogłaby być bardziej osłonięta?), mieszek skórzany od lewarka zmiany biegów (popękał w przełamaniach, niestety nowy wymieniony na gwarancji wygląda jak stary po roku użytkowania - wada materiału wg mnie, ogólnie tego nie widać - kosmetyka). Przy 170k km wymiana żarówek ksenonowych - elektryk był zdumiony, że tyle...
~chromus
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Daję tylko 3. Tłumaczę dlaczego. Kiepski montaż (ale tak już było w poprzednim modelu, a nawet w CRV), zderzaki nie dokładnie spasowane. Sprzedawca w salonie powiedział cytuję: jak tak siedzę i patrzę na montaż tych lamp to mi się odechciewa wszystkiego :))). Samochód kupiłem w innym salonie i wcale nie lepiej. Poza tym z tyłu coś puka stuka i za cholerę nie wiem gdzie. Zdemontowałem już połowę bagażnika. Nie powiem jest lepiej niż w...
~Tom Ek
Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Trochę wkurza niedopracowana elektronika. Np mam wsadzony zwykły akumulator bo nie używam systemu start-stop. I przy włączeniu auta wyskakuje mi za każdym razem info o tym że nie mam odpowiedniego akumulatora do auta żeby działał system start-stop. Pewnie da się to jakoś wyłączyć, ale trzeba do elektromechanika.
~dyfly
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Honda prowadzi we wszystko rankingach niezawodności i ja to potwierdzam. W innych hondach w rodzinie poza standardowymi wymianami eksploatacyjnymi (filtry, klocki, żarówki itd.) też nic się nie dzieje. To był jeden z podstawowych czynników, którym się kierowałem przy zakupie tego auta. Chcesz spać spokojnie, kup hondę.
~stopa
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Tak jak pisałem silnik zużywa olej 0,5l/10000km. Zapaliła się kontrolka z systemu AutoStop, ale jak dojechałem do serwisu "to się samo naprawiło". Uszkodzeniu uległ zatrzask panelu na drzwiach kierowcy. Gałka zmiany biegów się obraca. ASO nie naprawiało tych usterek podczas przeglądu (było zgłaszane).
~humvee5
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Oprócz lichego plastiku obudowy kluczyka, z trochę wyświechtanym składanym grotem oraz rysującego się lakieru w okolicach klamki drzwi kierowcy więcej sobie nie przypominam. Pęknięty skórzany mieszek dźwigni zmiany biegów i lekko wytartą gałkę wymieniłem sobie sam. Spaloną żarówkę H7 po siedmiu latach jazdy wymienił mechanik.
~Valdo
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Niestety ale ogólna jakość wykonania trochę tandetna. W moim egemplarzu: 1. Trzeszczenie deski rozdzielczej 2. Ciężko domykają się drzwi kierowcy - trzeba trzaskać jak w F126p :) 3. Na zimnym silniku coś piszczy (jakiś pasek?) 4. Zamek centralny (otwieranie bezkluczykowe) - zacina się przy otwieraniu bagażnika.
~Dżenkins
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Niby miała być to niezawodna Honda... hmm... ciągle muszę mieć kontakt z serwisem, nawet teraz czekam na wymianę lusterka elektrycznego, bo przestało działać. Być może będzie to wbrew obiegowej opinii ale z Citroenem nie było takich problemów. Sorry ale tak jest.
~Piternevada
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Przez 60000 km jedynie co wymieniło ASO, to mieszek skrzyni biegów, w poprzednim pękła skóra po zimie. Sprawdzić muszę zbiorniczek spryskiwacza, bo albo spryskiwacze reflektorów zużywają tyle płynu albo jest jakaś nieszczelność podczas powstawania ciśnienia.
Honda Civic IX Hatchback 5d