Lista ocen Honda Civic IX Hatchback 5d (22) - Karoseria

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tom Ek
Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Blacha jak to w HONDZIE. Cienka - więc pewnie z czasem będzie rdzewieć. Ale obudowa auta jest z kilku części więc wymiana całych płatów jeśli coś rdzewieje nie jest droga. Np w VW musisz wymienić cały bok co sporo kosztuje lub kombinować ze szpachlą i naciąganiem. Podoba mi się to też że HONDA części karoserii które są najbardziej narażone na korozje (np nadkola) wsadzili z plastiku przez co nie ma problemu z szybką wymianą. Moje auto po 9...
~Kliczek
Hatchback 5d 2.2 i-DTEC 150KM 110kW
W Hondzie to najważniejsza sprawa. Trzeba pamiętać o ryzyku korozji w zaniedbanych Hondach. Swoją kupiłem sam we Francji. Wyszło drogo, ale po 10 latach podwozie mojej Hondy wygląda jak nowe. Dam jedną gwiazdkę mniej, bo ta marka w porównaniu do innych marek japońskich koroduje najmniej. Wiadomo - w Toyocie jest podobnie, a Mazda daje czadu z korozją od wielu lat, ale dajmy na to Citroen jest pod tym względem fabrycznie zabezpieczony lepiej....
~dyfly
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Lakier podatny na zarysowania więc odradzam kolor czarny, ale to teraz ogólna tendencja na tynku (lakiery ekologiczne). Z drugiej strony nie jest tak jak piszą niektórzy (zapewne pedanci), że lakier "rysze się od patrzenia". Nie dajmy się zwariować. Po prostu należy unikać myjni automatycznych i będzie dobrze. Ewentualnie można nałożyć warstwę ceramiczną za 2500 - 3000 PLN jako kogoś stać.
~Piternevada
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Nie ma się co oszukiwać, ekologia jest ważniejsza od dobrego twardego lakieru, ale to już jest domeną wszystkich nowych aut. W Civicu lakier jest jest rzeczywiście miękki i podatny na zarysowania, grubość blach też nie powala. Na szczęście Honda wyciągnęła wnioski z poprzednich modeli i klapa bagażnika jest do szyby plastikowa.
~tristan
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Nie wszystkim się podoba...cóż, kwestia gustu. Z rzeczy praktycznych na lus to na pewno drzwi tylne otwierane pod kątem 90 stopni - większa swoboda przy wsiadaniu, wpinaniu dziecka czy fotelika. Odnośnie lakieru...jak się dba tak się ma. Jak komuś na tym zależy musi zainwestować w jego ochronę.
~Jurek
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Wygląd fajny, nic dodać. Dość miękki lakier, trochę odprysków na lakierze. Wnętrze duże jak na kompakt, fotele wygodne nawet przy długich podróżach (ponad 1500 km). Bagażnik zapewnia zabranie wszystkiego na wakacje.
~gruberto
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Szósty rok. Auto stoi w nocy w hali garażowej, w dzień (w pracy) pod chmurką, na parkingu. Zero wykwitów, zero rdzy. Lakier dość twardy (srebrny kolor). Dbam o niego politurą i twardym woskiem Soft99 12m Wax.
~Wojtek
Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Tu nie mogę niestety dać 5 gwiazdek. Auto ma dość cienką powłokę lakieru - lekkie przetarcie już widać - niestety to minus - ale np 5 drzwi z tyłu są ok...
~humvee5
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Znakomity kształt, duży bagażnik i genialne boczne lusterka. Dużo fajnych detali stylistycznych, szczególnie opcjonalny pakiet sportowych nakładek i dyfuzorów

Usterki Honda Civic IX

Honda Civic IX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Szyszol
Hatchback 5d 1.6 i-DTEC 120KM 88kW
Mimo małego przebiegu mam za dużo odprysków. Auto średniej klasy powinno mieć lakier bardziej twardy.
Honda Civic IX Hatchback 5d