Lista ocen Honda Civic IX Tourer (14) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lelek13
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Tu się wachałem czy nie dać 4 gwiazdek gdyż czasami ciężko jest wbić 1 na postoju (dosłownie zdarzyło się tak z 10 razy na przestrzeni 12 tys km). Lecz jest to spowodowane konstrukcją skrzyni manualnych i tak po prostu się zdarza we wszystkich autach którymi do tej pory jeździłem. Ogólnie skrzynia jest super. Ma krótkie skoki, wchodzi z przyjemnym lekkim oporem i typowym "kliknięciem", krótki lewarek jest umieszczony blisko...
~lelek13
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Tutaj jest duża poprawa w porównaniu do poprzedniej generacji. W moim starym Civicu skrzynia co prawda jest bardzo precyzyjna ale trochę haczy. Nie jest to żadna wada, lecz takie klasyczne dla japończyków "kliknięcie". W nowym modelu nic nie haczy, biegi wchodzą precyzyjnie i pewnie. Ponadto poprawiono pracę sprzęgła. W poprzednim Civicu trzeba było bardzo sięskupić aby roszyć płynnie, teraz wszystko jest jak należy.
~zdenek84
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, wygodne umiejscowienie lewarka zmiany biegów. Przełożenia dobrane bardzo dobrze. Zero zastrzeżeń do tego podzespołu.
~pawelwisnie
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Biegi wchodzę dosyć precyzyjnie jedynie mam wrażenie przy wstecznym delikatnego haczenia.
~Bart
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Bardzo fajna skrzynia. Można przeskoczyć z piątki na dwójkę i nikt się nie obraża.
~Woj
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Umieszczona w dobrym miejscu, dobrze wskakuje, żadnych zastrzeżeń.
~jarkucin
Tourer 1.6 i-DTEC 120KM 88kW
Dobrze pracuje. Krótki drążek zmiany biegów i krótkie skoki lewarka. To jest to !
~michal
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Przyjemne krótkie skoki, precyzyjna.
~Michał
Tourer 1.6 i-DTEC 120KM 88kW
Krótka zmiana biegów. Jak dla mnie spoko!
Dziennik kosztów dla Honda Civic IX Tourer
7,9
~Fedyk
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Precyzja na wysokim poziomie. Bardzo krótkie skoki lekarka.
Honda Civic IX Tourer