Lista ocen Honda Civic V Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW 1991-1995 (59) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Beetle
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Jak na swoje czasy to pewnie bardzo dobrze. Jak na dzisiejsze - wyniki przeciętne. Mitem są drogie części do hond. Tego stoi tyle po szrotach i zjechało z anglii na lawetach że części są łatwo dostępne w całym zakresie cen i jakości. Pozatym jako że Honda jest obiektem kultu w niektórych kręgach istnieje cała gama wysokiej jakości tuningowych zmienników tylko tutaj już i ceny robią się konkretne. Uwaga - bzdurą jest średnie spalanie 5 litrów...
~LuQ
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
A wiec tak obale wszystkie mity co do spalania. Po primo auto z silnikiem 1,5 i mocą 90 KM nie bedzie palilo 5 litrow benzyny wynik 6 L tez jest problematyczny. Sprawdzalem wszystko na analizatorze spalin i wyszlo ze najekonomiczniej auto jedzie przy predkosci 90-110 Km/h na 5 biegu. pali wtedy nawet ponizej 6L/100km w zime spalanie wzrasta o okolo 1 L. W mieście latem jest to spalanie okolo 7,2 L a przy dynamicnzej jezdzie tak do 10 L(ale to...
~EmekJ
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Powiem tak... inni piszą ze gdy jadą na stacje paliw z bużki znika "banan". Osiagi przekładaja sie na zużycie paliwa a i tak nie jest to wielkie zużycie. Honda Civic nawet w pojemności 1.6 jest bardzo oszczedna. Trzeba tez patrzeć z perspektywy uciekającego czasu. Nowoczesne silniki sa bardziej oszczedne. W tym przypadku mówimy o autku produkowanym w latach 91-95. Fakt cześci zo japońców sa dość drogie ale parzmy na niezawodność.
~Jeśli fascynuje was ta marka i jesteście z Poznania to zapraszam do Teamu Hondy www.htp.info.pl Moj nick: Maximus1919 ;)
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
No i tu jest po prostu szok!!!! Przy zimówkach 155/70/ 13" (jeszcze seria 90KM) zrobiłem 440km na jedynych 20l benzynki (dolewałem pod sam korek przed podróżą aż się nie ulewało i jak wróciłem do na tej samej stacji nocą zrobiłem to samo) BYŁEM W SZOKU!!! Z tym że max prędkość to była raptem 110km\h bo jechałem z babcią i trochę się bała jazdy z nowo upieczonym kirowcą ;)
~toxic69@epf.pl
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Dla mnie bomba. Bardzo oszczędne a jednoczesnie dynamiczne i zwinne. Spalanie ok.7,5-8l. gazu w cyklu mieszanym to chyba dobry wynik(założone magnetyzery)-przedtem palił 9l. gazu.W trasie do Włoch w zimie przy 90km/h i oszczędnej jeżdzie 4 ludzi narty i dużo bagażu....minimalne jakie zanotowałem między tankowaniami to 5,7 gazu NIEWIARYGODNE.
~Marcin
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Paliwo - jak na 1.5 rewelacja - jeżdżę na gazie i pali średnio 8 l, na trasie ok. 7,5 l . Na benzynie nie jeździłem za wiele ale też nieźle. Ocena: 5 Co do części to moje pierwsze auto i nie mam porównania zbyt wielkiego, ale trochę kosztują, zresztą poza zawieszeniem i paskiem nie wiem bo nic nie kupowałem a przejechjałem ponad 40 tys :)
~Mati
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Strasznie mnie zaskoczyło spalanie mojej hondy 1.5 VTEC-E Do 1.5 tysiaca obrotów na 100 pali mi gdzieś z 5 litrów wiem ze to jest mecząca jazda noo ale wtedy strasznie mało pali i jak komus sie nigdzie nie spieszy moze długo jeździć :D:D za małą kase i po co instalacja gazowa:D
~maxumen@gazeta.pl
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
NIE SPOTKAŁEM LEPSZEGO AUTA POD TYM WZGLĘDEM Miałem cienko cienko 700, renówke 19, volvo 340, audi 100 93´, volvo 960 i nic nie ma paliło mniej i nic nie miało lepszych osiągów w porównaniu do spalania!!! HONDZIA ma 9s do 100!!!
~Maksymilian M.
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Zużycie paliwa to jeden z największych atutów, jeszcze przy tym wigorze. Przeglądy jak w przypadku innych aut u autoryzowanych- drożej (tu także zróżnicowanie bo u tego 3 ulice bliżej mnie 2 razy drożej:/ ). A u prywaciarzy - zależy na kogo trafi.
Dziennik kosztów dla Honda Civic V Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
7,9
~Zetoxxx
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Superekonomiczny silniczek spalanie w trasie moze zejsc do 5l/100km jezeli miał bym gaz to jezdzil bym za grosze.. obecnie 100 km kosztuje mnie ok 25zł 80%trasa 20%miasto. przy ostrzejszej jezdzie spali tyle ile sie wleje :)
Honda Civic V Hatchback