Lista ocen Honda Civic V (307) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 456 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Beetle
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Mechanicznie nic oprócz ciągnięcia oleju ale to jest historia którą wszyscy znają. Jest to prosta konstrukcja w dodatku wykonana z dużą starannością bez specyficznych, mechanicznych niespodzianek. Jednak dla mnie poważną usterką w tym modelu jest korozja. Auto rdzewieje jak szalone. Każda Honda jest zardzewiała dokładnie w tych samych miejscach - jest to wada fabryczna, nieprawidłowe zabezpieczenie karoserii. Jak zrobisz jedno ognisko korozji...
~Radziu
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Na trasie w czasie jazdy na uczelnie przy 100km/h pekla mi chlodnica. Miala 15 lat i dziwie sie ze tak dlugo wytrzymala. Wraz z chlodnica padl termostat. Co ciekawe dojechalem do domu (20km). Wymienilem chlodnice i termostat i do tej pory wszystko dziala. Wszystkie tuleje metalowo gumowe sa do wymiany. Od pewnego czasu znika mi plyn chlodniczy, jednak nie miesza sie z olejem ani nie dymi na bialo. Prawdopodobnie pompa wody cieknie (pewnie tez...
~intruder2600
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Fatalnie - kupilem to auto, na dzien - dobry - zawieszenie do remontu - 800 zl - auto stalo 2 tygodnie - mieszkam w krakowie wiec wydawaloby sie ze calkiem duze miasto - z pozoru - w krakowie nie da sie kupic nigdzie czesci do hondy. W koncu zamowilem u autoryzowanego dealera - po 2 tygodniach obietnic nie sprowadzil - czesci kupilem z rozbitej hondy ze szrotu... wymiana tlumikow - 600 zl (zamienniki) wymiana CHLODNICY !! 600 zl - silnik sie...
~SzybkiKB dgrymuza@o2.pl
Hatchback 1.5 i 16V 90KM 66kW
generalnie ok, ale ost zaczyna mi wydmuchiwac uszczelki wokol "tuneli" od swiec.. zawieszenie niszczy sie na naszych drogach, ost mialem problemy z zapaleniem ( kopułka+palec+wymiana u kumpla 100zl), pije duzo oleju, wiec mozliwe ze uszczelniacze na zaworach lub pierscienie, lub zuzyta jednostka, i najwazniejsze pompa hamulcowa odmowila posluszenstwa.. wrzer na wew stronie ktory byl powodem stłuczki którą miałem..
~vedel Wrocław
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Jak do tej pory to nie miałem poważnej usterki. No ostatnio skończyło mi się sprzęgło, ale tego raczej nie zalicza się do usterek tylko normalnej eksploatacji. Koszt takiego sprzęgła w oryginale to 900zł ale zamiennik można kupić za 600zł. W serwisie kroją za zmiane 350zł. Jak masz trochę wiedzy i zapału to zrobisz to sam :) Tam nie ma co spierdolić. Wymiana jest banalna ale dostać sie do sprzęgła to dopiero wyczyn :)
~Kioteras76
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Olej nie bierze. Tylko kiedyś mam urwać tłumik środkowy i końcowy ale prawdopodobnie od nowości w fabryce. Ma 15 lat. Jeśli od razu zapali na akumulatorze to żadnych nie ma problemów, bo mam oryginalna od Hondy. Chyba jest wytrzymała i ma 15 lat !!!. To nie uwierzyłem. Mój kolega ma Clio I, kiedyś zakładał akumulator chyba Bosch to ma zawsze problemy na zapali, a u mnie nie ma.
Coupe 1.5 i 102KM 75kW
praktycznie bezawaryjny samochod. mialem juz wszesniej civica sedan z tego podobnego rocznika i nigdy sie w nim nic nie zepsulo(7-8 lat uzytkowania). w tym modelu pow. 100tys przebiegu dobrze by bylo wymienic rozrzad. na zawieszenie trzeba uwazac ze wzgledu na niskie zawieszenie i stan naszych drog... ;/ (ale to nie wina samochodu:) )
~mozes
Sedan 1.5 VEi 90KM 66kW
Z poważniejszych usterek to przy przebiegu około 200kkm swój żywot zakończyła tarcza sprzęgła. Nic poważniejszego nie miało miejsca i mam nadzieję że nie będzie poważniejszych usterek. Oczywiście 2 razy do roku oprócz obowiązkowego przeglądy technicznego wizyta na stacji diagnostycznej - kontrola zawieszenia /amortyzatory itd/ hamulców itp.
~Duch
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
290kkm to mówi wszystko- wymieniona skrzynia, strzeliła pompa sprzęgła, dawała już długo wcześniej o sobie znać, niestety nie zdiagnozowałem na czas problemu przy przeszło 20* mrozie. Obecnie rzuciła się rdza, do wymiany amortyzatory, butla gazowa zaraz straci ważność- pomimo, że kocham to autko niestety to jego koniec

Usterki Honda Civic V

Honda Civic V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Eryk. ( Lublin)
Coupe 1.5 i 102KM 75kW
Tylne nadkola to tragedia bo gniją momentalnie i niestety trzeba się przygotować na rzeźbienie bo reperaturki do coupe nie występują dlatego blacharz musi postarać się dobrze wstawić reparaturki od hatschback\'a. Do pozostałych elementów blacharki nie mam zastrzeżeń.