Ocena kierowcy - Honda Civic V Sedan

Przemek6, 7 lat temu
Silnik 1.5i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Przejechane dopiero 3000 km i niestety spotkało mnie parę nieprzyjemnych przygód. Raz samochód stanął na trasie przez wykończony alternator. Z nim rozładował się akumulator, więc do auta o wartości 3000zł trzeba było doliczyć od razu ok. 600zł. (alternator używany + nowy akumulator). Niedawno coś zaczęło hałasować spod maski. Do wymiany jedno koło pasowe - 260 zł. Ponadto mały problem z lewą lampą, do wymiany była kostka, żarówka i parę bezpieczników. Ostatnia usterka akurat nie dotyczy bezpośrednio samochodu Hondy i jego osprzętu tylko instalacji gazowej ale warto napisać. Samochód gasł na lpg, zleciłem diagnozę i naprawę w jednym warsztacie zajmującym się LPG. Za w sumie 3h roboty skasowali mnie za...460 zł z czego wymienili jakiś zaworek wart 30 zł. Tłumaczyli się diagnozą elektryki i w ogóle, ale coś czuję że mnie wy****li. Więcej tam po prostu nie zajrzę. No i jeszcze ubytek oleju. Silnik tak jak przy kupnie był suchy tak po paru miesiącach intensywnego użytkowania jest cały mokry. Czasem mi się wydaje że jest dym z rury ale nie jestem w stanie stwierdzić koloru, a na dodatek raz ten dym jest a raz nie ma. Jest ten dym chyba dopiero jak używam wyższych obrotów, dlatego staram się jeździć do 3 tys obr/min a na trasie nie przekraczać w stałej jeździe 2500 obr/min . Wtedy też olej jakby wolniej ucieka, a tak to potrafi i 1l/1000 połknąć. Na plus takie elementy jak: prowadzenie, wszystko chodzi głądko, kierownica, biegi reakcja na dodanie gazu, dynamika (na LPG jednak zauważanie słabsza niż na benzynie) , pozycja za kierownicą, przestrzeń dla kierowcy i pasażerów z tyłu, wystarczający bagażnik, jakość blachy zaskakująco dobra bez widocznej rdzy (zaznaczam widocznej, może kiedyś coś wyjdzje;), raczej niskie ceny części, używek jest pełno na internecie, nowe zamienniki też w porządku. Podsumowując spodziewałem się absolutnie niezawodnej podstawowej mechaniki tj. silnik i niestety trochę się przeliczyłem, jednak mając na uwadze wiek auta (22 lata! prawie jak ja:) powinienem trochę spasować oczekiwania. In plus karoseria, spodziewałem się problemów a jest super. Jednak nie wiem czy kupiłbym drugi raz ten samochód. Jednak szczególnie awaria alternatora odbiła mi się w pamięci Ponadto wyposażenie sprowadzało się do wspomagania, radia... i tyle. Klima to marzenie, elektryka szyb również, ale najbardziej przeszkadz brak centralnego przez co otwierania i zamykanie auta po pasażerach to niezła gimnastyka;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 16V 90KM 66kW [l/100km]

Usterki Honda Civic V