Lista ocen Honda Civic VI Coupe 1.6 i 105KM 77kW 1996-2001 (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~...:::MiKE:::...
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
10 letnia honda - 1-ka czasem nie chce wejsc, wsteczny trzeba mocno wciskac. Bycmoze to wina tego, iz przy wstecznym nie trzeba podciągnąc drążka biegów do góry /niema blokady/ i ktos sie mylił w czasie jazdy /sam ze 4 razy chciałem wrzucic wsteczny zamiast 4-ki co skonczyło sie tym znamienitym nieprzyjemnym ZGRZYTEM :( /
~Jachu123
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Skrzynia biegów niestety do rewelacyjnych nie należy. Rozwiązaniem jest założenie nowych tulei, co znacząco poprawi komfort wrzucanych biegów. Największym mankamentem jest wrzucanie wstecznego biegu. Ale tu juz raczej wina lat skrzyni biegów.
~alanp
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Skrzynia porzadna, miekka, nie wymaga szarpania. Minus za wsteczny bieg, ktory w tak wielu \"Japoncach\" jest oporny. Sprzeglo \"bierze\" nisko, co ulatwia dynamiczna jazde, gdyz auto podczas przyspieszania rwie sie do przodu.
~Heiner
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Czasami trudno wrzucić wsteczny - może z racji przebiegu lub tego, że poprzedni właściciel miał \"ciężką\" rękę ;) Poza tym precyzyjnie i bez zastrzeżeń. Długość poszczególnych biegów dobrze dobrana.
~joker7776@wp.pl
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Skrzynia pracuje dobrze, jedyny mankament to nie zawsze wchodzący wsteczny przy zimnym silniku, ale z tego co się dowiedziałem to tak już w tym modelu jest, trzeba wbić jedynke i później wchodzi jak w masło.
~Bartek1988
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Biegi są troche przydługie jak na tego typu samochód (przydała by się 6-ścio biegowa skrzynia) jednakże pomimo tego jest on bardzo dynamiczny.
~piotr
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
cos pieknego, 10 letnie auto a biegi wchodza jak marzenie, co prawda czasem haczy przy redukcji z 3 na 2 ale tylko przy wiekszych obrotach
~Dymiarrz
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Wszystkie biegi wchodzą bez problemu i bez chaczenia lub oporu,,poza wstecznym który trzeba się nauczyć wrzucać.
~Jackob666
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Biegi wchodzą ładnie, nie miałem dużo skrzyni biegów w "ręce" ale w tej nie zdążyło mi się jeszcze żeby bieg mi nie wszedł
~Grześ
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
perfekcyjna, proponuję dołożyć short shiftera daje to bardzo krótki i precyzyjny skok lewarka, szybka zmiana biegów :)
Honda Civic VI Coupe