Lista ocen Honda Civic VI Coupe 1.6 i 105KM 77kW 1996-2001 (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Heiner
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Auto świetnie trzyma się drogi, prowadzi się bardzo pewnie. Układ kierowniczy jest precyzyjny, wspomaganie działa tak jak powinno. Podczas awaryjnego hamowania (z ABS) auto ciągle jest pod kontrolą. Największą wadą jest niskie zawieszenie połączone z dość dużym rozstawem osi - łatwo o coś przytrzeć lub zahaczyć przednim zderzakiem lub środkowym tłumikiem. Wysokie krawężniki, ogromne dziury, straszne koleiny... standard na polskich drogach, są...
~alanp
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Podobnie jak silnik brak tutaj wad. Civic bardzo dobrze trzyma sie drogi. Bardzo dobre wspomaganie, dzieki stosunkowo twardemu oraz niskiemu seryjnemu zawieszeniu na zakretach mozna czuc sie bezpiecznie. Symboliczny minus za obwod skretu, ktory moglby byc troche lepszy.
~joker7776@wp.pl
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
W moim zawieszenie sportowe gwintowane, sztywne. Miałem lekkie wątpliwości przed kupnem, ze względu na stan naszych dróg no i problemy przy krawężnikach, ale teraz zupełnie nie żałuje. Do drogi przylepiony, przy dużych prędkościach wykonywanie manewrów staje się niemal bez ryzyka.
~Bartek1988
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Układ jezdny sprawuje się świetnie zarówno na drogach aswaltowych jak i polnych względem czego doskonale nadaje się na polskie warunki. Jednakże według mnie standardowe zawieszenie jest troszke zbyt miękie i za wysokie wysokie.
~...:::MiKE:::...
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Wspomaganie chodzi elegancko, wersja coupe jest strasznie długa ale spokojnie można wykrecic na parkingu. Na autostradzie kierownica mi troch za luzno chodziła, szkoda ze niema przycisku CITY jak w punto 2 ...
~Dominik
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Po trzech latach na polskich drogach nic nie miałem do wymiany a amortyzatory miedzy 60 a 70%.Niewielka wada nie mająca wpływu większego to mały promień skrętu a auto nie jest wcale małe.
~Grzechu
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Zawieszenie dobrze trzyma się drogi ale jest trochę hałaśliwe na nierównościach. Komfortem też nie grzeszy ale nie oto w hondzie chodzi. Jak do tej pory nic nie wymieniane oprócz tarcz hamulcowych.
~bratek
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
sztywna, nisko zawieszona stąd mogą wynikać w niektórych miejscach problemy więc trzeba zwolnic (oczywiscie jest to wina naszych dróg i przeszkód na nich). jak dla mnie zawieszenie SUPER !
~d16y7
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Nie spodziewałem się że to auto tak się prowadzi moje pierwsze auto passat b5 1.9 tdi prowadził się znacznie mniej przewidywalne i pewnie
Dziennik kosztów dla Honda Civic VI Coupe 1.6 i 105KM 77kW
7,6
9,8
~paweldbs@gmail.com
Coupe 1.6 i 105KM 77kW
Auto doskonale trzyma się drogi ale należy pamiętać o właściwym, dedykowanym (pod kątem załadunku samochodu i rozmiarze kół i ogumienia) ciśnieniu w oponach.
Honda Civic VI Coupe