Lista ocen Honda Civic VI Hatchback 1.5 90KM 66kW 1995-1997 (16) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pablito21Oni
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Puki co nic się nie zepsuło. Tylko lać i jeździć.Czas pokaże ale zapowiada się długoletnia bezawaryjna eksploatacja.Troszkę tylko blacha się sypie ale nie to jest dla mnie priorytetem. Samochód ma dobrze jeżdzić. Nie musi wyglądać. Mój brat po takim okresie użytkowania jak ja wymienił w swoim francuzie kilka podzespołów zawieszenia i zapłonu przy podobnym przebiegu co mój.Warto też zauważyc ze ten francuz jest sześc lat młodszy od mojej Haney....
~rafked
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Najpoważniejsza drobna usterka - padł rezystor dmuchamy - koszt nowego 150 zł, odrobina chęci i godzina czasu 10zł:)) poza tym tarcie w przednich kołach - wystarczy pilnikiem przelecieć tarcze hamulcowe -15min roboty i po sprawie. Jeszcze jedna pierdoła - nie wł mi się wycieraczki gdy wł spryskiwanie szyb, woda leci ale pióra stoją. Ale już się tak przyzwyczaiłem, że to dla mnie żaden minus - wystarczy dać przełącznik na dół i do siebie:) tyle...
~tadziu
Hatchback 1.5 90KM 66kW
To w końcu honda, chociaż jakie auto by nie było każde można zepsuć. Wyznaje zasadę jak się dba, tak się ma. Wszystkie wymiany na czas, więc otwieram maskę po to by dolać płynu do spryskiwaczy i nic więcej. Niestety piętą achillesową tej wersji nadwozia jest bardzo słaba blacharka i rdzewiejące nadkola z każdej strony;/ no ale montowana była na wyspach a nie w Japonii:(
~lukas21-21@tlen.pl
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Drobne usterki jakie wystąpiły to uszkodzenie nawiewu, brak podświetlenia konsoli środkowej (pokręteł od nawiewów) oraz często przepalające się żarówki deski rozdzielczej (obrotomierz , prędkościomierza) Do drobiazgów zaliczyłbym jeszcze stuki prawdopodobnie pochodzące z zawieszenia tylnego.
~Jarek
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Dwa razy zepsuło mi się opuszczanie szyb, okazało się że to awaria przekaźnika za 8 zł. Ogrzewanie tylnej szyby ma poprzerywane ścieżki. Strasznie niski przedni zderzak przez co trudno zaparkować w niektórych miejscach.
~Mr. R
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Najpoważniejsze usterki jakie zanotowałem to przepalanie się żarówek przednich świateł (póki co 3 x H4 i 2 x postojówki).
~Trach
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Uszkodzony rezystor dmuchawy, podnośnik szyby przedniej, klamka drzwi itp. Pierdoły...
~Carlos
Hatchback 1.5 90KM 66kW
drobne rzeczy jak sterowanie nawiewu, tapicerka, która odchodzi od plastiku (i sufit i drzwi),
~Stig
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Stary samochod to moze sie cos popsuc. Silnik bez zarzutów . Najgorsza była wymiana sprzegła i nagrzewnicy.
~mops
Hatchback 1.5 90KM 66kW
woda dostaje się przez tylne reflektory do bagażnika - wystarczy silikonem uszczelnić, urywające się klamki
Honda Civic VI Hatchback