Lista ocen Honda Civic VI Kombi (71) - Ergonomia

Na liście zabraknie 128 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW
Deska jak to w starych hondach - wszystko na swoim miejscu. Półskórzane fotele - wygodny i dobrze trzymające na boki. Podłokietnik z przodu w standardzie. W tylnej kanapie podłokietnik o ile się nie mylę był dostępny po mini-lifice. Cieszące oko smaczki jak obszyta skórą kierownica czy gałka zmiany biegów. Spory bagażnik ze schowkiem w podłodze na (pełne) koło zapasowe, narzędzia, podnośnik, żarówki i co tam nam jeszcze do głowy przyjdzie....
~Dj
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Wszystko pod ręką jak to w japońskich konstrukcjach, bez zbędnych gadżetów, ABS, ASRx2 i szyby elektryczne to wystarcza, im więcej elektroniki tym gorzej patrz usterki dorbne. W środku tapicerka oraz siedzenia wyglądają jak przy przebiegu 100 tyś.km, bardzo wytrzymałe materiały w środku nie zniszczone nie powycierane. Radio Honda działa do tej pory bez problemów z RDSem.
~Jarek28
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Lewarek zmiany biegów przy kierownicy do któreko na początku podchodziłem sceptycznie okazał sie doskonałym pomysłem. Bardzo przydatnajest też płaska podłoga dzięki której między przednimi fotelami jest idealne miejsce na neseser czy damską torebkę (po za zasięgiem amatorów cudzej własności). Wielki minus za włącznik przednich świateł przeciwmgłowych w idiotycznym miejscu!
~corvus
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
zupelnie standardowy uklad przelacznikow,nic specjalnego, choc przycisk otwierania przedniej szyby pasazera umieszczony jest w konsoli centralnej - niewygonie. Uklad kierownica/fotel nie przypadl mi do gustu,niegdy nie moglem sobie znalezc idealnej pozyzji.albo bylem za daleko kierownicy,albo dotykalem kolanem kluczyka.
~pavulon_81@tlen.pl
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
bez zbędnych fajerwerków czyli jak w Niemcu prosto przejrzyście intuicyjnie na miejscu szyby 4xel na podłokietniku ale można operować 1 ręką dodatkowy przycisk dezaktywujący przyciski od szyb w drzwiach żeby zwierzęta nie bawiły się szybami siedzenie kierowcy jest w pionie regulowane
~Greg9
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Z tylu duża ilość miesca na nogi dla pasażerów, ale ja uważam że kierowca jest ważniejszy i tu jest po prostu brak ergonomii, za krotkie niewygodne fotele. po 100 km jazdy bolą mnie plecy!! Nie można wyprostować lewej nogi. W porzednim modelu (95-2000) było lepiej!!!!
~Andrzej S
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Ogólnie dobrze, ale mam drobne uwagi krytyczne: 1. Brak kontrolki włączenia świateł mijania (tak jak w wielu japończykach). 2. Brak kontrolek obok zegarów włączenia świateł przeciwmglielnych tylnych, ogrzewania tylnej szyby (kontrolki są, ale na wyłącznikach).
~aroon77
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Wszystko na swoim miejscu, bez jakiś durnych udziwnień. Przyciski klaksonu na kierownicy i regulacja elektrycznej szyby od strony pasażera wymagają wprawdzie przyzwyczajenia, ale zawsze można się do czegoś przyczepić...
~tom
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Bardzo wygodna obsługa radia przy wrzuconym biegu 5:-), włącznik świateł przeciwmgielnych w najgorszym miejscu z możliwych, spryskiwacz tylnej szyby to pomyłka, regulacja wysokości fotela nie dostępna przy zamknietych drzwiach.
~Croll
Kombi 1.6 16V 116KM 85kW
wszystko tam gdzie ma być - może niezbyt pięknie ale bardzo ergonomicznie.Super wygodne fotel z długim siedziskiem i dobrym trzymaniem bocznym ( wersja z bokami ze skóry - nie wiem jak w zwykłych) - brakuje tylko podłokietnika :/
Honda Civic VI Kombi