Lista ocen Honda Civic VI Kombi (104) - Silnik

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pavulon_81@tlen.pl
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
Użytkowe dzieło sztuki. V-TEC pojemność 1500 cm3 114 koni 4 cylindry wtrysk wielopunktowy natrysk oleju na denko tłoka od spodu pojemność miski olejowej 3.8 litra zmienne fazy rozrządu kolektor dolotowy metalowy (dla wszystkich z lpg) głowica 12/16 zaworów nooo właśnie fizycznie jest ich 16 ale może pracować 12 od 30 do 120 km/h w zależności od zagrzania się silnika i oczywiście obciążenia możliwe jest odłączenie jednego zaworu wlotowego do...
~eradwaen@gmail.com
Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW
Silnik b18c4 jest super! jak wejdzie na 6000 obrotow to naprawde ciagnie fenomenalnie az do 8200! naprawdę rzadko kiedy ktoś może mi podskoczyć :) niejeden sie zdziwil jak civic combi myka jego 3litrowego potwora... ostatnio stanal na swiatlach jakis duzy jeep cadillac z silnikiem 5.7 hemi... balem sie troszke tego starcia ale tylko start byl jego (4x4). jak wszedlem na 6000 obrotow to tylko patrzylem jak sie oddala. problemem jest dobry start...
~mariuszelbro@op.pl
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik mało elastyczny, jak na mój gust za bardzo go słychać - choć niektórzy twierdzą, że to zaleta. Jeździłem seatem cordobą 1,6 75 kM i myslałem, że mój 90 konny silnik jakos bardziej powali mnie na kolana. Widocznie owe koniki są jakies słabowite, niedokarmione jakby ... Narzekać jednak nie ma po co. Jest to inne autko niż seat. Na pewno nie gorsze. Przyzwyczajam sie powoli do tego, że trzeba moje koniki bardziej spiąć do jazdy....
~Wojtek
Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW
Dla tego silnika kupuje sie to auto. Bardzo mocny elastyczny ( wyprzedzanie na 5 nie stanowi problemu 80-120 w 11 sek ) a na 3 jakieś 6 :) nowoczesne disle 150KM padają z wielkim zdziwieniem na twarzy ich kierowców np : alfa 159 , Passat 140 KM, vectra 150KM - tu akurat ścigałem sie ze znajomym i odjeżdzałem mu tak, że sam aż byłem ździwiony. Znowu za paskiem tym 170KM byłem wstanie dotrzymać mu kroku co też wyraźnie irytowało właściciela :)
~marinn
Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW
To chyba właśnie dla tego silnika B18C4 kupuje się to auto. Dzięki zastosowaniu IAB (zmiennej pojemnosci kolektora ssącego) oraz pokaźnego zapasu mocy to auto jest naprawdę elastyczne już od najniższych obrotów, co jest rzadkością w Hondach. Po załączeniu VTECa od ok. 4800 do 8200 obr/min to dopiero się zaczyna dziać... niewinne kombi zmienia się w wściekłego potwora :-D
~Mrutek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
240 000km, 0 wycieków, 0 ubytków oleju, nadal wyciąga \"tylko\" 170km/h bo to kombi. Odpala zawsze, od razu. Silnik nigdy nie był naprawiany. Jest tak czysty, że to aż niemożliwe. I to po tylu kilometrach. Nie powiem, żebym go oszczędzał. Trochę paliwożerny. Brat w Fabii 1.4 schodzi w trasie poniżej 5l. Ojcu udało się w jego Hani zejść poniżej 6l, a mi nigdy poniżej 7l.
~arek
Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW
auto mialem przez ponad rok, niestety mialem niedawno wypadek. Silnik bez zarzutu, nic sie nie dzialo, choc na pcozatku go palowałe i wogole nie dbałem. Nie polecam tegol samochodu ludziom, którzy nie są przekonani do japońców. Bo kupicie i wpadniecie :)) Ja nigdy nie mialem japońćzyka, nie chciałem, broniłem się - ale teraz nie kupie juz nic innego..
~daro
Kombi 1.6i 16V 125KM 92kW
może nie ciągnie od niskich obrotów(normalne w Hondzie) ale jest super, jeżeli chcesz jechać oszczędnie to spoko, jeżeli potrzebujesz coś wyprzedzić to redukcja biegu i do 7000 oborów i jedziesz dalej bez problemu a przy tym dwięk jak dla mnie oki, może nie jest to 6-cylindrowy motor BMW ale jak tą pojemność i osiągi to inne auta daleko są za
~Jarek28
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Bardzo dobra kultura pracy silnika, który jest jak na 16 zaworowca o malej pojemności bardzo elastyczny. Oczywiście po silniku o tak malej mocy nie należy się spodziewać że na trasie zawsze i bezstresowo wyprzedzimy ciężarówkę czy inny samochód, ale za to w mieście zadowoli sie niewielkimi ilościami paliwa i zapewni dynamiczna jazdę.
~Buła
Kombi 2.0 TD 105KM 77kW
Silnik i jego moc, to jedna z zalet tego auta. Pojemność 2.0 a moc to tylko 105 KM, ale honda jest elastyczna i przy tej mocy niezle sobie radzi.Na 2 i 3 biegu przy mocnym wciśnięciu gazu można kręcić aż do 6tys.obr.I auto przyspiesza jak dobrej klasy benzyniak (jak na starego typu silnik diesla to bardzo dobrze).
Honda Civic VI Kombi