Lista ocen Honda Civic VI Kombi (86) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pavulon_81@tlen.pl
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
Wszytko na miejscu na 1 biegu nie słychać dmuchawy tylko ją czuć zagrzanie się silnika tzn włączenie oszczędnego trybu pracy silnika po 1.5-2km potem temp już jest w normie pojemność układu chłodzenia mniej niż 4 litry więc nie ma czego ogrzewać. Przy bardzo oszczędnej jeździe w zimie przy -15 stopniach czuć że jest nie dogrzany po prostu silnik nie spala tyle paliwa żeby ogrzać kabinę to znamy z super oszczędnych diesli obecnie 5 bieg 60 na h...
~Jarek28
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Wentylacja z włączoną klimą daje rade osuszyć wszystkie szyby w jesienną słotę przy komplecie pasażerów, za to plus. Ogrzewanie natomiast pozostawia pewien niedosyt. Ja bardzo lubie mieć w samochodzie (zimą) upał ale bez wyjęcia filtrów przeciw pyłkowych jest to niemożliwe (dochodzi do max 25). Aby delektować sie temperaturami około 28 trzeba na zime zdjąć ten filtr (co nie jest trudne-od środka- i nie przeszkadza- jestem alergikiem)
~mawy5
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
ogrzewanie działa na 100% po około 4 km. zimą więc tragedii nie ma. Jest naprawdę wydajne i potrafi ugotować:)Otwarcie szyb bocznych, przednich powyżej 70 km/h powoduje ponadprzeciętny hałas. Wentylator w wyższych prędkościach obrotowych jest głośny.Możliwość różnych ustawień nawiewu.
~Buła
Kombi 2.0 TD 105KM 77kW
Miałem nadzieję, że po wymianie filtra kabinowego wentylacja będzie bardziej wydajna..........Wymieniłem i prawie nic.Dopóki silnik nie nabierze odpowiedniej temperatury musimy uzbroić się w cierpliwość lub uchylić okno..
~Dj
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Mogę się przyczepić, że nawiew dość głośno chodzi na maksymalnych obrotach w zimie, lubi też powiać na nogi pasażera chłodnym powietrzem, zamiast ciepłego. W gorące lato na otwartych szybach.
~rafwro
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
tu moge troche ponarzekac, chyba najslabasz strona mojej hondy.. slabo grzeje, slabo chlodzi. byc moze to z mojego zaniedbania, niedlugo wybieram sie na przeglad klimy
~Mrutek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Nagrzewanie zimą ok 5km. Klima słabo, ale przynajmniej nie marzniemy. Trochę głośne - uszkodzony rezystor 1 i 2 bieg ( ASO 170 ). Załatałem czym było pod ręką.
~Wojtek
Kombi 1.6 16V 116KM 85kW
dla mnie ogrzewanie w zimnie rewelacja . nagrzewa się w 2 min co prawda wyjeżdzam z garażu. klima może nie z najwyższj pólki, ale nawet w bardzo gorące dni daje rade i umila podróż
~Voyt3c
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
Nie mam niestety klimatyzacji, latem ciężko jest. Nie potwierdzam natomiast problemów z odparowaniem szyb. Chyba że ktoś w samochodzie wozi na dywanikach litry wody i jej nie wylewa...
Dziennik kosztów dla Honda Civic VI Kombi
7,4
~Grzesiek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
czasem denerwuje mnie system wentylacji, bo producenci chcieli dobrze a wyszło im dziwnie. To chyba jest najsłabszy punkt Civica. Grzeje, dmucha, ale mogłoby byc lepiej.
Honda Civic VI Kombi