Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

Rafi31kr, 11 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Honda Civic VII Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : bardzo dobry hamulec
Przeniesienie napędu : łozyska skrzyni biegów
Inne : linka sterowania ogrzewaniem
Byłem posiadaczem tego auta przez dwa lata.Poprzednio Fiat Seicento Z tego samego roku.Technologicznie przepaść między Fiatem a Hondą.Fiat był naj awaryjniejszym samochodem jaki do tej pory miałem.Ale chciałem ocenić Honde. Auto robi pozytywne wrażenie tylko trzeba umieć kupić odpowiedni egzemplarz. Ja nie miałem szczęścia do swojego. Na wstępie jak kupiłem auto zepsuta była linka sterowania ogrzewania temperatury.Mogłem tylko chłodzić klimą ale grzania już nie było. Koszt naprawy 400 zł plus linka 36 zł kupiona w Hondzie bo w sklepach nie sprzedają takiego elementu. Oczywiście problem kto miał to naprawić bo nikt nie chce z mechaników rwać tapicerki. Po za tym nikt nie chciał dać na to gwarancji i wszyscy mówili że to może się zerwać znowu.Tak tez było i mimo iż ten kto mi to naprawiał dwa razy poprawiał ta linkę w ramach gwarancji toporaz kolejny się zerwała.Pomyślałem że problem uciążliwy i zrobiłem to w końcu w ASO i szczerze powiedziawszy byłem zadowolony do tego zamontowali mi filtr pyłkowy którego wcześniej nie było. Niestety koszt 2200 zł ze względu na wymienioną nagrzewnicę.Jeśli chodzi o zawieszenie to tylko wymieniałem końcówki drążka kierowniczego. Auto dość sztywne.Nisko się siedziało.Ale wrażenia z jazdy bardzo dobre.Silnik dynamiczny.1,4 16V. 90 KM całkiem wystarczało na to autko.Bardzo dobry hamulec.Skrzynia hm i tu sie zaczyna kolejny problem.Biegi płynnie wchodziły krótkie przełożenia ale wysiadły mi łożyska wałka skrzyni biegów.Jak zgłębiłem temat to stwierdziłem że nie opłaca się tego naprawiać i sprzedałem auto po kosztach.Gdyby nie te dwie wady fabryczne to auto byłoby idealne.Tylko wymiana części eksploatacyjnych oleju filtrów i nic tylko tankować. Honda do oszczędnych aut nie należała.Spalanie około 9 litrów w mieście lub więcej. W trasie około 7. Mógłbym polecić to auto pod warunkiem że linka sterowania ogrzewaniem była naprawiana w ASO i łożyska skrzyni również a była ponoć akcja serwisowa w młodszych rocznikach. Tak czy inaczej warto sprawdzić te dwa elementy dokładnie.Ogólnie auto bardzo dobre i mimo tych wad nie jest awaryjne.Awaryjnego to miałem Fiata jak już pisałem i psuły sie w nim irytujące rzeczy.Honda to jest Honda tzn dobre auto.Ogólnie polecam.Teraz też japończykiem jeżdżę Nissan Note ale za krótko by oceniać.
Honda Civic wersji 7.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]