Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

ciforp, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Honda Civic VII Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Kup 1.6 przekonasz się o czym mówię. Praktycznie każda 1.6 w innym aucie o podobnej masie i mocy nie ma szans w sprincie spod świateł. A 1.9tdi łykasz aż miło.
Ja za swój egzemplarz dałem 14300 z opłatami autko sprowadzone z włoch o pewnym na 99% przebiegu. ( sprawdzajcie w aso co wiedzą o waszych samochodach). Jak również polecam oglądanie autka przed zakupem z blacharzem gdyż ciężko o nie spawany model:) Taki już urok hond , prowokują do szybszej jazdy ,wyżej się kręcą niż wszystko inne ale to czasem nie wychodzi im na zdrowie. Uważam jednak że za tą kwotę i rocznik naprawdę ciężko o coś lepszego o japońskich korzeniach. Niestety autko ma też kilka wad na ,które trzeba się przygotować podejrzewam że wpływ na to miało przeniesienie produkcji z Japońi do Angli. Podsumowując autko z duszą nie tylko dla fanów marki HONDA.
Silniczek idealny do tego nadwozia. Przyspieszenie poniżej 10 sek w wersji 3d. ZEro problemów z wyprzedzaniem...gdy trzeba więcej mocy wystarczy zredukować biegi i powyżej 4500 obrotów czekać na zastrzyk mocy z systemu vtec...
Pracuje bardzo dobrze. Niestety często gęsto występują problemy z łożyskami.I trzeba być gotowym na taką naprawę. Odpukać u mnie jak na razie wszystko pracuje bez zastrzeżeń.
Prowadzi się pewnie. Dobry kompromis między sztywnością i komfortem zawieszenia mi odpowiada całkowicie.
Widoczność dobra. Łatwo jest wyczuć samochód ale należy się przyzwyczaić do dość niskiej pozycji za kierownicą ( nie widać maski do końca dla niektórych to problem)
W środku skromnie ale wszystko na swoim miejscu. Honda zazwyczaj ma dość spartańskie wyposażenie bez zbędnych przycisków i nie potrzebnych gadżetów.
Działa bez zarzutu. Ja mam wersje z klima pół automatyczna która sprawuje się rewelacyjnie. Wiadomo że nie jest to dwu strefowy klimatronik ale jak ktoś nie chce szpanować wyświetlaczami i milionem nie wykorzystywanych opcji to wyposażenie mu wystarczy.
Tutaj rewelacja. Z przodu miejsca starczyłoby dla 3 osób. Z tyłu jak na wersje samochodu 3d też nie należy narzekać. (Wersja 5d to prawie autobus)
Jak to honda. Do 110km/h na 5 biegu jest oki tak od 120 silnik zaczyna pracować bardzo głośno powyżej 130 to się normuje. Trzeba to wiedzieć bo niektórych odstrasza dość głośne wnętrze.
Jest naprawdę dobrze jeśli chodzi o spalanie. Dość spokojna ale nie emerycka jazda po mieście to dla mnie 7,5- 7,8 l . Częste korzystanie z vtec w moim egzemplarzu daje wyniki około 9,6l miasto oczywiście. Średnie spalanie na trasie to 6.0 ponoć można mniej ale to już chyba jadąc 90. Tak do 120 km/h jest bite 6.0 na setkę. Jazda mieszana w granicach 7.2 zazwyczaj. Trzeba pamiętać o regulacji zaworów i okresowych przeglądach zawieszenia. Co do kosztów to w moim przypadku zmiana oleju regulacja zaworów oraz komplet rozrządu wraz z pompą kosztował 860zł u mechanika specjalizującego się w hondach. Myślę że to nie jest astronomiczna kwota.
Dla mnie rewelacja. Jak kupisz za podobne pieniążki a lubisz jeżdzić benzyna a nie przehulanym dizlem( niestety za 14 tys nie kupisz dizal z przebiegiem 150 tys o takich samych osiągach i roczniku) to będziesz zadowolony za każdym razem jak wsiądziesz do swojego civica.
Akurat tutaj honda się nie popisuje ale nie ma aut bez wad. Typowe usterki dla mojego i innych egzemplarzy to skrzypiące sprzegło które dość głośno pracuje słychać to szczególnie w garażu gdy brak innych odgłosów otoczenia. Skrzypiący i bujający fotel kierowcy.
To auto o które trzeba dbać a ono odwdzięcza się tym samym dla posiadacza. Jedyna poważniejsza naprawa \'która dokonałem to wymiana pękniętego sworznia wahacza z przodu koszt kompletu wraz z wymiana to 370zł.Do tego zrobiłem od razu komplet i ze starego zawieszenia zostały tylko amortyzatory. Za całość dałem 750 zł i cisza nic się nie tłucze pełen komfort.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,6