Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

mack88, 10 lat temu
Silnik 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Rok produkcji 2005
Honda Civic VII Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Wspaniała skrzynia biegów!
Samochód ten ma swoje wady (jak każdy zapewne), ale mimo to uwielbiam go. Wg mnie w tej cenie nie kupi się nic lepszego. Wyścigowa charakterystyka silnika + ta skrzynia to super sprawa, jeżeli do tego zrobimy otwarty dolot to mamy też świetny dźwięk. No i uwielbiam jego wygląd, czasem lubię po prostu popatrzeć.
Bardzo fajny wysokoobrotowy silnik, elastyczność wystarczająca, można całą trasę na 6 biegu jechać oraz błyskawicznie coś wyprzedzić (przy redukcji).
Najlepsza rzecz w tym samochodzie! Króciutka, intuicyjna, można się z nią poczuć jak w wyścigówce.
Jest nieźle. Co prawda BMW E90 na runflatach prowadzi się o wiele lepiej, ale można przycisnąć w zakrętach. Trzeba też dobre opony mieć. Nie polecam Yokohamy parady spec 2, mocno pływają w zakrętach. No i oczywiście jak na polskie drogi samochód jest o wiele za twardy, ale można przywyknąć.
Mogłoby być lepiej. Denerwuje mnie umiejscowienie lusterka wstecznego, które ogranicza widoczność do przodu o połowę!
Jak dla mnie wszystko intuicyjne i pod ręką
Wszystko w porządku, choć ostatnio klima mi nie chłodzi co mnie wkurza, więc 1 gwiazdka w dół by wyładować frustracje :)
Jest dobrze, choć w dłuższej trasie zaczyna denerwować mała przestrzeń na kolana. Dodatkowo za wysoko się siedzi jak na auto prawie sportowe.
Do 120km/h jest w porządku, powyżej tej prędkości już ciężko się rozmawia w środku.
Chciałbym, żeby palił średnio 5 l/100km, ale jak chce się trochę szybciej pojeździć to nie ma tak łatwo. Średnio po mieście pali 11 litrów, na trasie raz zszedłem do 6,2 litra, ale to po zatankowaniu jakiegoś magicznego paliwa było, zwykle 7,2 l to minimum, ale mam tendencje do \"ecodrivingu\" w trasie. Jak się ostro jeździ to 13-14, a można i więcej!
Trudno powiedzieć, jakość materiałów wykończeniowych nie jest za dobra, ale za to mechanicznie daje rade. Myślę, że warto zapłacić więcej za zadbany model niż szukać okazji.
Przekręciłem pokrętło do ustawiania nawiewu, niestety dość łatwo to zrobić.
Do tej pory nic i oby tak pozostało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Type R 200KM 147kW [l/100km]

9,8