Lista ocen Honda Civic VII Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2005 (44) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~WojtekO.
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Auto dynamiczne ale czuć, że czasem brak mu momentu obrotowego. Generalnie jestem bardzo zadowolony z niego. W trasie oszczędne w mieście w korkach już nie. Podobnie przy średnim natężeniu gdzie chce się szybko wejść na obroty. Generalnie spalanie mogę powiedzieć, że jest niższe niż w Hyundai Getz 1.1 i dużo niższe niż w Chevrolet Lacetti 1.4 czy 1.6. Jednak stawia pod znakiem zapytania zakładanie gazowni. Moim zdaniem LPG da oszczedność na...
~Aleksander
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Części do tego auta nie są normalne. Ani tanie, ani drogie, aczkolwiek przez czas użytkowania jedyne co miałem okazje wymienić poza olejem i filtrami to kilka tulei w zawieszeniu. Jeżeli ktoś umie w rozsądny ecodriving to auto schodzi ze spalaniem w lato na mieście w okolice 6,9-7l/100km, przy skrajnym oszczędzaniu udało mi się osiągnąć 6,2l/100km i to w korkach! W zime czasem dochodzi do 8l, więc nie ma tragedii. W trasie rozsądne spalanie do...
~Luciano
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Niestety kupiłem samochód z przebiegiem 120 tys. km i przejechawszy nim ponad 40 tys. musiałem wymienić sporo rzeczy. Przede wszystkim należy zabezpieczać Civica przed korozją. Koszt wymiany amortyzatorów i reszty elementów ukł. amortyzacji zaliczyłbym raczej jako średni. Robocizna jest raczej nie duża ze względu na prostotę budowy tego samochodu, zaś w miarę dobre części to typowy wydatek jak w przypadku innych samochodów tej klasy.
~Wojtek
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Samochód bezawaryjny. Wystarczy co 15000tyś km pojechać na rzetelny przeglad (wymiana wszystkich filtrów, oleju, rozebranie oczyszczenie hamulców, oględziny podwozia i elementów zawieszenia). Jak na razie 150000tyś km. i tylko "olej i filtry" oraz "lać i jechać". Nie ma żadnych usterek więc jego koszta są niewielkie. A paliwo to ile "wlejesz tyle wypije"...
~mlazarew
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nie oszczędzam \"nogi\". Miasto (to bardzo względne), Kraków, do 8 ltr/100km, mieszane - 7 ltr/100km,trasa 6 ltr/100km. Pokonałem trasę z Mazur do Krakowa (600km),w 6h, spaliła 6,4 ltr/100km. Przegłady jak wszędzie, serwis w Krakowie okrutnie drogi, np. szkło w lusterku - 260zł, jeden uszczelniacz i dwie gumki w zacisku hamulca przedniego + dwie śruby (zwykłe) 1180zł, tak tysiąćstoosiemdziesiątzłotych.
~mrychu
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Uważam, że doskonale. Jak na silnik o pojemności 1.6 L i przyspieszenie 9,2 sek do 100 km to jest ekstra, ponieważ uzyskuję spalanie katalogowe, a nawet udało mi się otrzymać wynik lepszy. Średnio 6,5 l/100 km, w mieście 8~8,5 l, trasa 5,7 l. Staram się jeździć równo i delikatnie obchodzić się z gazem. Generalnie jeżdżę między 1900~2500 obr/min, a na trasie około 120 km/h.
~Krzysztof
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
W mieście przy rozsądnej jeździe 7-7,5 litra , na trasie można śmiało zejść poniżej 6 litrów , wiem coś o tym bo dokładnie sprawdziłem na trasie ponad 2,5 tyś km i to jadąc miejscami po chorawckich autostradach 130-140 km/h / oczywiście miejscami / Natomiast pedał do podłogi to już zupełnie inna bajka .
~Xavier515
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Za krótko mam te auto, by cokolwiek o tym pisać. Jak na razie obroty z czerwonego pola mi nie schodzą. Pewnie mam wir w baku, ale za to banan na twarzy i oczy jak pięciozłotówki. Spoglądając na ceny poszczególnych części, nie jest tak droga jak Toyota lub Mazda.
~ILKI
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jestem bardzo zadowolony ze spalania mojej \"WARIATKI\":) jest na poziome godnym silnika 1.6. Cykl mieszany: 6.7l/100km. Trasa (autostrada): 120km/h-6l, 140km/h-6,8l, 160km/h-8l. Na temat serwisowania nic nie napisze poniewż nie mialem żadnej większej usterki. Autko chodzi Super.

Usterki Honda Civic VII

Honda Civic VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
We Wroclawiu spalam okolo 10 litrow (jezdze caly czas po scislym centrum). W trasie okolo 6-6.5. Chyba ze jade bez rodziny to troche wiecej ;) Z drugiej strony, w tasie da sie zejsc ponizej 6ciu, ale po co :P
Honda Civic VII Sedan