Lista ocen Honda Civic VIII Hatchback 5d (52) - Karoseria

Na liście zabraknie 470 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KonanekAD
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Hondy lubią rdzę niestety, albo to rdza lubi Hondy. W każdym razie w przedliftach(chyba do 2007) pod górną uszczelkę szyby czołowej dostaje się brud i potrafi tam przerdzewieć dach tak, że kierowcy z daszku przeciwsłonecznego kapie woda. Dodatkowo ten przeciekający tył oraz woda zbierająca się w drzwiach-żeby temu zaradzić trzeba zdjąć klipsy na rantach drzwi żeby cała woda stamtąd wyleciała i dbać żeby nie było tam brudu. Dodam jeszcze że...
~pawelch
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Lakier miękki jak to w Japończykach, podatny na opryski i zarysowania. Z przeczytanych opinii wynika że były problemy z lakierem na dachu przy uszczelce szyby przedniej, jednak mnie ten problem nie dotyczył gdyż posiadałem szklany dach, który super rozświetlał moje jasne wnętrze. Jednak najbardziej irytować mnie sierpy na błotnikach, według mnie badziewne rozwiązanie. Wystarczyło że uszkodzisz jedna spinkę i już odstają i szpecą auto, a ceny...
~Hondziarz90
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Ogólnie części karoserii są w miarę ładnie spasowane (o ile auto nie było bite). Jeśli chodzi o korozję - w 9-letnim aucie w zasadzie nie występuje, może na spodzie na pojedynczych częściach zawieszenia są drobne naloty. Nie jest to nic czym się trzeba przejmować i myślę, że jeszcze przez 5-8 lat będzie okej. Zawsze można zrobić konserwację. Niestety nienajlepszej jakości jest lakier - podatny na zarysowania.
~Paweł
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
W tej kategorii słabo. Przy przebiegu 210 000 km, z czego 95% zrobione w trasie, maska była w stanie opłakanym. Naliczyłem kilkadziesiąt (przy 80 przestałem liczyć) drobnych odprysków od kamyków, prawie jak sito. Lakier bardzo delikatny i rysuje się od samego patrzenia. Trzeba o niego dbać bo po 15 latach nic z niego nie zostanie. Na podwoziu rdza jedynie powierzchniowa, nic poważnego.
~kliczek
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
W Hondzie to najważniejsza sprawa. Nie lubię kombinacji, a ze względu na opinię o ryzyku korozji w Hondzie swoje auto kupiłem sam we Francji. Drogo było, daleko, do tego duża akcyza, ale podwozie mojej Hondy po 12 latach wygląda jak nowe. A w wersji Sport GT z pakietem Grand Prix nadwozie wygląda jak Type-R. Czyli naprawdę bojowo.
~Grzegorz
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Karoseria jak narazie bez oznak korozji na zewnątrz ale lekko go brało od spodu na szczęście już konserwacja doszła. Lakier jednak słaby i widać lekkie lekkie odbarwienia jak się dobrze przyjrzeć a nawet są miejsca gdzie lakier schodzi zwłaszcza na tym czymś coś z tyłu szyby ja odgradza.
~Adi
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Wygląd rzecz gustu, mi się podoba. Niestety lakier jest bardzo podatny na zarysowania, odpryski od kamyczków. Rysuje się na prawdę od wszystkiego. Oprócz tego powierzchniowa korozja podwozia daje o sobie znać. Plusem jest wcale nie najgorszy prześwit jak na kompakt i niską pozycję za kierownicą .
~Marcin
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Jak na 14 letnia hondę jest bardzo dobrze, bo jak wszyscy wiemy hondy gniją, jednak blachy cieniutkie, palcami można giąć. Wszystkie parkingówki widać na karaseri. Wiadomo egzemplarz egzemplarzowi nie równy, więc sprawdzajcie dokładnie. Od spodu zabudowana plastikami.
~Johnny
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
To jest po prostu ładny samochód o oryginalnej i ponadczasowej stylistyce, nadal wygląda dobrze i świeżo. Na minus to nieco za miękki lakier no i trzeba pilnować się przed korozją, najlepiej zrobić porządną konserwację.

Usterki Honda Civic VIII

Honda Civic VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~piotr_szczęśniak
Hatchback 5d 1.4 i 83KM 61kW
Bardzo cienki lakier, który lubi się ryzować. Po 11 latach lakier na samochodzie (czarny) wygląda prawie jak zmatowiały a na niżej umieszczonych elementach nadwozia (progi, zderzaki) można zauważyć wiele odprysków.
Honda Civic VIII Hatchback 5d