Lista ocen Honda Civic VIII Sedan (98) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RK
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Jest dobrze, przy około 3500 obrotów/min, prędkościomierz trzyma 120km/h. Jasne, że jak się chce ostro pojeździć, to wtedy trzeba podkręcić obroty, co skutkuje większym hałasem. Ale generalnie nie narzekam. A i jeszcze jedno, w środku pomimo przebiegu nic nie skrzypi i nie trzeszczy, za wyjątkiem opisywanych już przez innych \"obijających się\" po plastikach środkowych słupków, dolnych końcówkach pasów bezpieczeństwa, który to odgłos...
~moris0
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
jak wspomniałem na początku po jeżdzie próbnej kilka miesięcy przed kupnem miałem lepsze odczucia niż obecnie, ale generalnie jest ok, trochę słychać szum powietrza, a brzmienie silnika na wyższych obrotach jest nawet fajne, nie ma o narzekać, głośny to dopiero jest focus, jak jechałem ponad 100 to myślałem że ma szybę niedomkniętą
~WronyM
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Wyciszenie niestety jest minusem tego samochodu, jeździe miejskiej, pozamiejskiej nie ma problemu, wszystko jest ok, silnik słychać dopiero gdy się go wkręci na wysokie obroty. Natomiast na autostradzie jest kiepsko. Od 130-140 km/h zaczyna się robić głośno. Można się przyzwyczaić, ale jednak może też to być denerwujące.
~Maciek
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Tu spory plus. Dotychczasowa bolączka Civic\'ów chyba została rozwiązana. Silnik nie hałąsuje w sposób uciążliwy, nadwozie nie szumi nadmiernie. Jestem zadowolony. Zaznaczam jednak, że nie jestem rajdowcem. Normalnie w trasie jeżdżę ok. 120-130 i jest komfortowo. Na nielicznych autostradach przy 160-170 też można jeszcze rozmawiać.
~Przemo
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rozgrzanego silnika wogole nie slychac z wnetrza czasem sie nabieram i probuje zapalic silnik bo wydaje sie ze zgasl. Podobnie na zewnatrz auto nieslyszalne (chyba ze chodzi wiatrak od klimy) Raz na parkingu facet pytal mnie czy to hybryda na silnik elektryczny .. bo wogole nie slyszal halasu :)
~JAREK
Sedan 1.3 Hybrid MX 95KM 70kW
Bardzo ciche komfortowe auto. W końcu to benzyna + Hybrid, a nie zjechany klekoczący diesel. Na postoju nie wiesz że silnik pracuje widać to tylko po obrotomierzu. Funkcja start stop na skrzyżowaniach wprowadza w zdziwienie kierowców stojących obok.
~Paneth
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Wyciszenie to słaba strona tego modelu. Do 90km/h jest jeszcze dobrze, ale powyżej 120km/h szum opon i powietrza przy uszczelkach robi się uciążliwy. Ja swoje auto częściowo wyciszałem w salonie car audio, zrobiło się trochę ciszej.
~zwykły
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Moim zdaniem pożałowali mat wygłuszających. Szczególnie da sie odczuc w przypadku jazdy po drodze gruntowej, jak kamienie wylatujące spod kół odbijają się od zakoli. Jeśli chodzi o wygłuszenie komory silnika to do przeżycia.
~cinek
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Silnik pracuje bardzo cicho, moj ojciec po wejsciu do srodka chcial przekrecic jeszcze raz kluczyk myslac ze jest wylaczony na postoju :) Przy obrotach 4000+ juz nie jest tak cicho ale jak na ta klase samochodu jest ok.
~ewmkmyszka@gmail.com
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
I tu problem z plastikami. Nie zawsze, a dość często , przy podróży na kiepskich drogach od storny lewego słupka,słychać plastiki. Zgłaszałem w serwisie - przy przeglądzie po 60000 mają coś z tym zrobić.
Honda Civic VIII Sedan