Ocena kierowcy - Honda Civic X Hatchback 5d

Tomasz 89, 6 lat temu
Silnik 1.0 VTEC Turbo 129KM 95kW
Rok produkcji 2017
Honda Civic X Hatchback 5d 1.0 VTEC Turbo 129KM 95kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : naprawdę mocne przyspieszenie. Silnik jak na 1,0 to wariat.
Inne
w porównaniu do poprzednich generacji to jednak odstają i to wszystko na plus.
na razie przejechałem tylko 7 tysięcy, nie miałem żadnego problemu.
To Japończyk wiec nie ma sie do czego przyczepić, jeszcze lepiej dziiała niż w poprzedniej 8 generacji.
fenomenalny. Bez porównania, jeździłem mazdą 6 - 2016r , VW pasatem - 2016, ogólnie nie ma do czego porównać.
Jest dobrze ale tak samo jak w innych autach, nic nie rzuca na kolana, nie ma niczego innego czym mogłaby sie wyróżnić. Zaskoczyła mnie bardzo łatwa obsługa asystentów jazdy i ich działania (działają zawsze ! i to perfekcyjnie! bardzo szybka reakcja auta na możliwe kolizje !)
wszystko na swoim miejscu i bardzo intuicyjnie.
automatyczna klimatyzacja spisuje sie perfekcyjnie.
bardzo dużo miejsca, ale z tyłu nie jechałem jeszcze :)
dałem 5 gwiazdek ale napisze jeszcze czemu (bo słychać silnik 3 cylindrowy), niektórzy napiszą że to zle dopuki nie przejadą sie. Naprawde przyjemne brzmienie (sportowe) ! I tylko wtedy kiedy mocno przyspiesza. Przy spokojnej jezdzie nic nie słychać.
Ciężko nim jeździć spokojnie bo turbina bardzo mocno wpływa na agresywną jazdę (tak mimo że to silnik 1,0) jeżdżąc po Wrocławiu można ze spalaniem zejść naprawdę nisko (6,2 - udało mi sie dojechać do pracy i z powrotem) ale będzie to jazda geriatryczna. Ogólnie spalanie nie ma dla mnie znaczenia (średnio wychodzi 8 i powyżej) ale nie jest to spokojna jazda, przecież kupiłem po to żeby pojedzić a nie meczyć się. Jestem bardzo mile zaskoczony przyspieszeniem auta, jak ktoś nie jezdził niech nie pisze że będzie za wolne bo to tylko silnik 1,0. Bez problemu można porówać z wersją 9 generacji ale silnikiem 1,8 vtec.
Adekwatna, bardzo dobre wykończenie. Bardzo trwałe elementy.
dopiero 7 tysięcy ... wiec nic nie miała sie prawa uszkodzić.
żadnej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VTEC Turbo 129KM 95kW [l/100km]