Ocena kierowcy - Honda Civic X Hatchback 5d

Arkadiusz Kielce, 5 lat temu
Silnik 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Rok produkcji 2017
Honda Civic X Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Precyzyjne, sprawne pokonywanie zakrętów, te uczucie gdy inni muszą zwolnić w miejscu gdzie ty przyśpieszasz bezcenne
Inne : Nie było. No może raz prze dużym deszczu czujniki z przodu zwariowały, gdy przetarłem działały poprawnie
Mimo iż przesiadłem się z większego auta (Peugeot508) do mniejszego na komforcie podróżowania nie straciłem nic. Auto zaskakuje komfortową pozycją, wygodnymi fotelami, przestrzenią. Silnik rewelacja przyśpiesza momentalnie spalając niewiele bo 6,5l/100 km. Absolutnie wszystko działa jak należy, nic, dosłownie nic nawet przez chwilę nie zadziałało niepoprawnie, w tym samym czasie Peugeot 1.6 benzyna kilka razy w serwisie (nowe auto). Prowadzenie, to jak wchodzi w zakręty rewelacja. Mój brat również kupił to auto i odczucia identyczne. Nie żałuje, polecam na prawdę z czystym sumieniem każdemu. Wyglądu nie komentuje bo każdemu co innego się podoba, ale na pewno podoba się kobietą.
Dynamiczny, jak chce jechać oszczędnie to jak najbardziej zejdzie poniżej 6 litrów na 100 km. Najlepsze to to że na trasie nie trzeba specjalnie redukować biegów od około 80-90km/h można bez redukcji biegu sprawnie wyprzedzić. W przedziale prędkości 140-200 km/h przyśpieszeniem miażdży większość aut na autostradzie
Precyzyjna, wszystko wchodzi idealnie. Na jazdach próbnych w seacie leonie czy peugeocie 308 skrzynia haczyła co ostatecznie mimo lepszej ceny tych aut zniechęciło mnie do zakupu.
Bardzo precyzyjny, czuje że auto pojedzie tak jak sobie wymyślę, na zakrętach trzyma się świetnie. konkurencja którą jeździłem odstaje (Leon, Peugeot 308). Świetokrzyskie drogi dość dziurawe ale 21 tyś nie zrobiło na razie na zawieszeniu żadnego wrażenia
Dałem 5 gwiazdek bo auto dalej wygląda jak nowe ale rok czasu to za krótki okres aby to oceniać. Gwarancji jest chyba około 12 lat na nadwozie
Do tyłu bez kamery cofania jest ciężko, na boki i do przodu bez żadnych problemów nawet bez czujników
W zasadzie nie potrzebowałem czytać instrukcji obsługi, wszystko intuicyjne, obsługa radia, klimy, wycieraczek prosta a to moja pierwsza Honda
Fotele grzane w standardzie, klima dwustrefowa wydajna, w zimę szybko ciepło w lato chłód,
Kierowca ma dużo miejsca, siedzi wygodnie, na prawdę lepiej się czuje niż w większym 508. Pasażerów wożę rzadko, nie narzekali
Do 140 km/h nie czuć że się jedzie. O zgrozo lepiej niż w 508.
Nic się nie zepsuło, na jednym baku (jeżdżę raczej przepisowo) przejadę około 650 km. Spalanie wyliczone przez komputer około 6.5l/100 km jak najbardziej realne, w lato nawet mniejsze
Wykonanie wysokiej jakości, Honda to takie auto klasy średniej, na pewno lepiej wykonane i wyposażone niż Seat Leon, Skoda Octavia czy Toyota auris/corolla. Spadek wartości auta niewielki więc na prawdę warto
Nie było przez rok, 2 tyś km raz prze dużym deszczu czujniki z przodu zwariowały, gdy przetarłem działały poprawnie
Nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW [l/100km]