Ocena kierowcy - Honda Civic X Hatchback 5d

Adam, 5 lat temu
Silnik 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Rok produkcji 2017
Przebieg: 1 000 tys. km
Honda Civic X Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobra dynamika.
Zawieszenie : Majstersztyk
Inne : Coś brzęczy czasem w drzwiach przy określonym tonie dźwięku.
Ogólnie jestem zadowolony, silnik i ta skrzynia biegów to naprawdę dynamiczny duet, ruszanie spod świateł to czysta przyjemność:) Na minus trochę to trochę mało intuicyjne audio, czasem coś mi brzęczy w drzwiach przy określonym tonie dźwięku (coś ze spasowaniem nie jest ok) i co najgorsze to zdecydowanie za mały zbiornik paliwa... Po za tym samochód wyglądem na ulicy się wyróżnia i jeździ komfortowo.
Silnik dynamiczny i przy tym nie zużywa za dużo paliwa, kultura pracy też na wysokim poziomie.
Skrzynia biegów niby CVT ale zrobiona naprawdę dobrze pozwala wykorzystać potencjał drzemiący w silniku i nie ma denerwującego charakterystycznego dla tych skrzyń wycia.
Precyzyjny układ kierowniczy połączony chyba z najlepiej ustawionym zawieszeniem w tej klasie, samochód świetnie trzyma się drogi, w zakrętach jak gokarcie:) A dodatkowo jest komfortowe.
Mi się podoba, zwraca uwagę na ulicach, kolor sonic pearl gray na ciemnych felgach wygląda świetnie.
Do tyłu jest trochę słabo, ale pomaga kamera cofania.
Sporo miejsca w środku, spory bagażnik jak na tą klasę auta, w środku również jest gdzie schować niepotrzebne rzeczy:)
Jeżeli miałbym się do czego przyczepić to elektroniczna regulacja prędkości wentylacji, irytująca rzecz- Powinno być pokrętło.
Z tyłu przy dziecku w foteliku trochę niewygodnie, ale nie spodziewałem się że będzie lepiej w końcu to samochód o lekko sportowych aspiracjach.
W samochodzie jest cicho, silnik fajnie brzmi.
Ciężko coś powiedzieć bo za krótko go mam, ale wyjściowe ceny serwisu mieszczą się w średniej dla tej klasy.
Myślę że ciężko za tą cenę i w tej klasie kupić podobnie wyposażony samochód, dający tyle frajdy z jazdy.
Nie było póki co, mam nadzieje że Honda utrzyma legendarną niezawodność poprzednich modeli- Miałem Civic- a Ufo, CRV III i w nich przez kilka lat użytkowania co najwyżej wymieniłem żarówkę, więc trzymam kciuki i za tego :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW [l/100km]

8,6