Lista ocen Honda Civic X (80) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
To jest najciemniejsza strona tego samochodu. Już nowy miał trzy usterki, o których dowiedziałem się w drodze z salonu do domu. Drgająca/trzeszcząca/hałasująca deska rozdzielcza, nie włączający się system start-stop i klekotania/stukania przy zmianie biegów z górnych (1-3-5) na dolne (2-4-6), ale zwłaszcza przy zmienia z 3 na 4. Serwis Hondy w Gliwicach Ha-Mol stwierdził, że cytuję "nie będą poprawiać po fabryce" i że tak w tym samochodzie tak...
~Damian
Hatchback 5d Type R 2.0 i-VTEC Turbo 320KM 235kW
- Niedawno zaliczyłem drobny wyciek spod uszczelki osłony zaworów - objęte gwarancją. Jedynie stracony czas i paliwo na dojazd. - felgi rysują się od samego patrzenia, przestałem o nie obsesyjnie dbać już po pół roku i tak od razu jakoś lekko mi się zrobiło na duchu. Są wytrzymałe jeśli chodzi o nasze dziurawe polskie drogi, jestem pod wrażeniem ale to głównie zasługa trybu "comfort" w zawieszeniu. - Okazjonalnie powiedzmy raz na pół roku...
~Mick
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Nie do końca mogę uznać to za usterki, ale auto ma pare ****reli natury "akustycznej", które irytują. Chodzi o trzeszczące wnętrze auta - w punkcie przy konsoli szyberdachu (podsufitka) oraz skrzypienie pod plastykiem na bocznym przednim słupku szyby (jak sie przytrzyma ręka plastyk to przestaje...). Drobną "usertką" była chwilowa informacja komputera o problemie z systemem automatycznych świateł drogowych, który po...
~Maciej. B.
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Klimatyzacja- jej brak, lub dziwne odłosy jej pracy. Chwilowe awarie systemów przeciwkolizyjnych, a co za tym idzie aktywnego tempomatu. Czujnik deszczu, ktory dziwnie intetpretuje opady i uruchamia lub tez nie wycieraczki. Brzęczenie podsufitki ( model z oknem dachowym) Wieszanie sie ekranu audio i jego powolna praca. Utrata połączenia przez Bluetooth z telefonem po ponownym uruchomieniu auta. Dość miekki lakier.
~Paweł
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Powiem tak: Do 90 tys zł auto zamiata wszystko pod dywan. Dosłownie. Nie kupić nigdzie indziej za tą kasę 182KM i takiego prowadzenia. Co mnie wkurza? A raczej wkurzało... tapicerka i plastiki no cóż... nie rozpieszczają. Coś mi rezonowało na zimnym silniku i wychodziłem z siebie aż w końcu znalazłem dwa plastiki i odseparowałem. Miałem poprzedniego gena i osiągi bez porównania lepsze poprzez turbo.
~Żuwarski
Hatchback 5d Facelifting 1,5 VTEC TURBO 182KM 134kW
no trochę tego jest, skrzypienie, drzwi źle spasowane, czujniki przednie czasem wariują (zwłaszcza po myjni albo jak się zakleją śniegiem) ale to przejściowy objaw bo jak wyschną albo śnieg się stopi to okej, poza tym nie ma tragedii choć serwis chyba jednak zmienię bo nie chcę im przeszkadzać w przeglądaniu fejsbuka
~Adam
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Jak dotąd po 30 tys. km zupełnie nic. Wbrew obawom lakier (biała perła) okazuje się bardzo mocny. Nie widzę na razie najmniejszej rysy. Nie potwierdzam np., rysowania się okolic klamek itp. Dość często bo co ok. 12,5 tys. km pojawia się sygnał wymiany oleju. Mam jednak nadzieję, że to zaowocuje żywotnością silnika.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Nie wiem czy u wszystkich tak sie dzieje ale jak mam skręcona temperature na 17 - 18 stopni i jade autostrada to zapala mi się ostrzeżenie o niskim poziomie oleju. Po ostygnięciu wszystko wraca do normy. Wydaje mi się ze jest to winna bardzo rzadkiego oleju który jest zalecany.
~Ambro
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Jeśli chodzi o drobiazgi to w momencie gdy włączony jest tempomat, a chcę wyłączyć bieg i wciskam sprzęgło i wyłączam bieg, obroty szaleją i skaczą do 6,5 tys a następnie spadają do wolnych. Jeszcze tego nie zgłaszałem, ale nie sądzę żeby to zmienili. Czas pokaże.

Usterki Honda Civic X

Honda Civic X – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pimp202
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
2 razy wyświetlił mi się ni z gruchy, ni z pietruchy komunikat o niskim poziomie oleju. Wyżej już wspomniana falująca maska, no i awaria klimatyzacji po 2 latach od zakupu (ale to niestety klasyka w tym modelu), naprawione na gwarancji.