Lista ocen Honda Civic X (92) - Karoseria

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
I tutaj największy minus. lakier cienki i wrażliwy na zarysowania ale tego się spodziewałem. Najgorsze to falowanie przedniej maski przy jeździe około 100 k/h i mijaniu na drugim pasie jazdy auta ciężarowego. Wygląda to tak jak za chwilę maska miała by się urwać. Przy pierwszych objawach zatrzymałem się i sprawdzałem czy paska jest dobrze zamknięta. Na forum Civic znalazłem inne opinie potwierdzające moje spostrzeżenia. Będę jechał do serwisu,...
~Adam
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Z przodu w wersji biała perła z czarnym dachem to jeden z najlepiej wyglądających samochodów. Z boku linia przypomina bardziej liftbacka niż hatchbacka. Wiele osób (w tym ja) na pierwszy rzut oka nie rozróżnia hatchbacka od sedana. Najbardziej kontrowersyjny jest tył, coś warto by zrobić przy liftingu. W każdym razie samochód jest „jakiś”. Wolę to niż nudę skody czy toyoty. Bardzo fajny design wnętrza, prosty ale nie nudny. Bez niepotrzebnych...
~civic driver
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Kolor (polished metal) wybrałem świadomie więc mi się podoba :) Metalik, fajnie wygląda w słońcu. Do tego współgra z elementami chromowanymi których jest trochę. Mam nałożoną warstwę ceramiczną, odpycha wodę (po myciu kropelki wody jak na tłustym). Fajne światła, ich wzór. Ledy. Zwłaszcza te z przodu. Felgi 17tki w ciekawym wzorze i niskoprofilowe opony, wygląda zadziornie. Mam nadzieję że dobrze zabezpieczone przed korozją :)
~Marcel
Hatchback 5d 1.0 VTEC Turbo 129KM 95kW
Ten samochód albo łapie od razu za serce albo się go nienawidzi. Wywołuje skrajne emocje. Jedno jest pewne. Zamknij komputer, foldery, zdjęcia odłóż na półkę i zobacz na żywo. Zyskuje 50% podczas osobistych oględzin. Jest duży, szeroki i niski. Czas pokaże jak z lakierem i blachą, co zawsze było piętą achillesową tego producenta i dlatego jedna gwiazdka mniej. Bardzo sztywna buda, auto mało się przechyla na zakrętach.
~Waldemar
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Słaba trwałość powłoki lakierniczej. Odpryski lakieru od małych kamyczków widoczne zwłaszcza na pokrywie silnika i na przednim pasie ozdobnym. I to pomimo tego że po wyjeździe z salonu pokryłem całość ceramiką. Lakier bardzo wrażliwy na otarcia. I największa porażka inżynierów Hondy - falująca pokrywa silnika przy prędkościach autostradowych. To nie powinno się zdarzyć.
~Rumcajs
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Karoseria solidnie spasowana. Nic nie trzeszczy ani na zakrętach, ani na wybojach. Klapa bagażnika ciężka, zamyka się bez uwag, za to zamykając drzwi (wszystkie jednakowo działają) trzeba użyć trochę siły, tj. lekko trzasnąć inaczej się nie zamkną, sprawdzałem w salonie wszystkie tak mają - dziwne to. Piszą, że lakier miękki, a kto dzisiaj ma twardy, znaczy lakier.
~Damian
Hatchback 5d Type R 2.0 i-VTEC Turbo 320KM 235kW
Bez zastrzeżeń. Lakier wydaje się być cieniutki. Oby nic się z nim nie działo. Auto użytkowanie w warunkach zimowych jak i letnich, brak śladów rdzy czy innych uszkodzeń ale za krótko go posiadam żeby coś stwierdzić. Maska się "trzęsie" przy szybszych autostradowych jazdach ale nigdzie się nie wybiera póki co.
~Marcin Estewo
Sedan 4d Facelifting 1.5 VTEC TURBO 182KM 134kW
Te lakiery to zmora nowych aut a jeszcze większa kierowców nie wiem co za cymbał wpadł na pomysł używania tak słabych lakierów w toyce ojca to samo aaa maska silnika chybotała się przy 140km/h aso wymieniło uszczelkę od strony kabiny i zastosowało wyższe odbojniki maski teraz jest dobrze
~Tom
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Wyróżnia się z tłumu. Oczywiście typowy Janusz wybierze Skodę, VW lub Toyotę. Jakość wnętrza na poziomie liderów w tej klasie (np. Seat Leon), gorsze plastiki można znaleźć tylko w takich miejscach jak dolna część drzwi. Z drugiej strony to jedyny punkt gdzie Mazda 6 i BMW 3 mają wyraźną przewagę.
~Waldek
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Lakier póki co się trzyma, wlidoczne od dołu lekkie rdzewienie na sprawach, ale to podobno normalne. Blacha cienka, jednak podatka czasem na zarysowania i tym bardziej na wgniotki. Od dołu przy 130 km/h furkocze jakaś "tacka" niby osłonka pożal się Boże. Ludzie!Po co mi to było!