Lista ocen Honda Civic X (92) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mick
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Samochód jest doskonale "odizolowany" od świata zewnętrznego i wręcz hermetyczny. Silnik nagrzewa się szybko i w krótkim czasie do wnętrza dostaje się ciepłe powietrze z wentylatora. Klimatyzacja jest bardzo wydajna a w trybie automatycznym skutecznie schładza i utrzymuje daną temperature wnętrza. Szyby i wnętrze są błyskawicznie odparowywane, w razie potrzeby. Auto posiada podgrzewanie bocznych lusterek, co będzie przydatne w...
~civic driver
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Szybko się nagrzewa, nawet bardzo, klimatronik sam wszystko ustawia, kierunek siłę nawiewu itp. A jak chcesz możesz też manualnie. Wtedy zauważysz brak fizycznych pokręteł - musisz sterować z ekranu dotykowego. Możesz zrobić mały wiaterek jak i wichurę :) To co zauważyłem to mały świst z wentylacji (nawiewy na desce) nawet przy małej sile nawiewu. Słychać to tylko wtedy jak nie używasz radia i nie jedziesz.
~Damian
Hatchback 5d Type R 2.0 i-VTEC Turbo 320KM 235kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń, niektórzy mówią, że mogłoby być lepiej i się z tym zgodzę aczkolwiek osobiście nie mam dużych wymagań co do tych spraw, auto sprawnie chłodzi i grzeje kabinę, nic nie śmierdzi i nie cieknie. Podobno sprężarki lubią przeciekać, radzę na to uważać przy kupnie. Mój egzemplarz nie wykazuje żadnych problemów.
~Żuwarski
Hatchback 5d Facelifting 1,5 VTEC TURBO 182KM 134kW
przeciętnie, w aucie łatwo parują szyby (przód i tył), trzeba odparowywać, zwłaszcza jak się włączy obieg zamknięty lub jeśli na zewnątrz jest wilgotno bo np. pada deszcz (czyli albo zaparowane, albo wdychasz spaliny z diesla jadącego przed tobą), ogrzewanie foteli nie używam, bo podobno potem na fotelu zostają ślady po drucikach
~Artur P.
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Grzeja i chłodzi dobrze, jednak przy pewnym zakresie obrotów słychać charakterystyczne brzęczenie nawiewów. Jest to typowa usterka tego modelu. Nie jest to silne słyszalne i trzeba się wsłuchać. Probem występuje tylko przy minimalnej sile nadmuchu. Na codzień jest raczej niezauważalny.
~Henry
Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Klima w 70%przypadku przerzuca na obieg wewnętrzny....już przy temp zewnętrznej 25st.....nie jeżdżę na ECON.....nie lubię zamulać silnika....nie zbyt dobrze radzi sobie w zimie z parowaniem szyb...jesienią też..
~Tomek z Warszawy
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Jest ekstra, klimatyzacja bardzo wydajna, przy dużej temperaturze na zewnątrz nie było problemu. Silnik, jako że benzynowy również szybko się nagrzewa i robi się bardzo ciepło w samochodzie już po kilku kilometrach.
~Waldek
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Heh, padła chłodnica klimatyzacji po 20 tys. Km. Serwis od klimy chwalony w regionie napchał mi odczynnika za 400, mógł to jednak sprawdzić, są na to sposoby, a nie puszczać mnie wolno. Eh, kolejne straty...
~pi_wa
Hatchback 5d 1.0 VTEC Turbo 129KM 95kW
słaby tryb auto: za bardzo daje ciepłem na nogi a chłodem górą (ustawione 20st, na zewnątrz -3 do +5), ciągle trzeba coś przestawiać żeby było komfortowo a dodatkowo nawiewy środkowe nie mają zamknięcia
Dziennik kosztów dla Honda Civic X
7,6
~Remf
Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Bez zarzutów. Dodatkowo latem opuszczane szyby na pilota. Świetna sprawa w gorące dni zanim w#zedlem do auta ( wiele razy korzystałem), kiedy można szybko przewietrzyć nagrzany samochód.