Lista ocen Honda Concerto Hatchback (77) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Carlosik
Hatchback 1.6 16V 112KM 82kW
nie mam zastrzeżeńco do skrzyni, poza jednym małym szczegółem a mianowicie czasami jest problem ze wstecznym lubi pogruchotać ale wskakuje zawsze :) nie jest to oczywiśćie uciążliwe poza tym zadnego problemu... Czasami wydaje mi sie że 5 bieg jest za "krótki" ale to wysokoobrotowy silnik więc nie przeszkadza mu kręcenie nawet do 6, 7 tyś
~Posiadacz opla wektry,kadeta, forda escorta i hondy concerto
Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW
Honde posiadam 2 lata i do tej pory nie moge dojsc dlaczego na 1 i 3 biegu strasznie szumi skrzynia biegow. Bylem u mechanika, mowil ze to jakas blsaszka. Niby ja wymienil ale nic sie nie zmienilo. Pozatym biegi wchodza lekko i precyzyjnie.
~strusiu11@interia.pl
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
Biegi wchodzą swobonie. Tylko ten wsteczny - czasem trzeba popróbowac kilka razy, najlepiej za kazdym razem odsprzęglać-wtedy wchodzi już za 2 razem. Ale to ponoć też powszechna dolegliwość hondy z tego okresu.
~LD Honda
Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW
Bardzo dobra bo krótkie biegi. Troszeczę jest problemów z wstecznym gdyż nie zawsze dobrze wchodzi, ale jest sposób trzeba poprostu jeszcze raz wcisnąc sprzęgło.
~Janusz_SS@op.pl
Hatchback 1.6 16V 112KM 82kW
Na 1 mało efektywnie przyspiesz dopiero od 2 rakieta, ciężko wchodzący wsteczny(lubi zazgrzytać), "punktowe" sprzęgło trudne do opanowania przy ostrym ale szybkim ruszaniu.
~prado
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
Precyzyjna, wygodne położenie lewarka, dobrze zestrojona, jeśli chodzi o wsteczny to czasem się zacina ale w japończykach i to nie tylko hondy jest to normalka.
~rafal@michnet.eu
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
srzynia biegow mozna powiedziec ze perfekcyjna biegi wchodza doskonale. drzazek zmiany biegow nie kiwa sie tak jak w innych markach samochodow.
~Kuba Cerski kubacerski@poczta.fm
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
Często nie wchodzi wsteczny ale to standard, bardzo ważne jest jaki ma sie olej w skrzyni gdyż nie na każdym będzie dobrze funkcjonować!
~marcin
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
czasem wsteczny nie chce wejśc, wystarczy jeszcze raz wysprzęglić i po problemie. a reszta ok. lekko, szybko i przyjemnie
~robert.koscielny@gmail.com
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
Skrzynia niezbyt dokładna, sprzęgło także pracuje dość dziwnie, ale da się przyzwyczaić. Może to akurat mankament mojego egzemplarza.
Honda Concerto Hatchback