Lista ocen Honda Concerto (81) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Posiadacz opla wektry,kadeta, forda escorta i hondy concerto
Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW
Najpowazniejsza usterka bylo: 1. Bardzo glosne stukanie w silniku 2. poluzowanie korbowodu 3. wal sinika nie do odzyskania szlifem 4. poltulejki grubosci zyletki do golenia 5. Przeszczep silnika od CRX-a(125 koni) Ale nalezalo jej sie. Oleju zaczela brac litr na 700 kilometrów i wogule opadla z sil. Jeszcze przed awaria miala jeden feler. Zdarzalo sie ze przy puszczonym gazie, zamiast schodzic z obrotow, concerto zaczelo sie rozkrecac...
~prado
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
przy ok 140 tys pękła prawa półoś napędowa naprawa z holowaniem wyniosła mnie 400 zł, również zaraz po zakupie musiałem wymienić szybę od szyberdachu z powodu sparciałej uszczelki (200 zł), mniej więcej dwa razy w miesiącu samochód nie chce palić, w ogóle nie kręci rozrusznikiem, dodam że akumulator jest ok, przewody i świece też, usterka występuje zawsze przy okazji deszczów i ustępuje po ok 20-30 min, a czasem trzeba palić z popychu na razie...
~28lat
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
1.Ukręciłem półoś prawą (ale nie jeden raz piszczały opony), chodz na hondzie powiedzieli że ta usterka się zdaża i 400 zł trzeba było wydać. Nie było zamienników.A używane były tylko lewe nie znalazłem prawej choć dużo szukałem. 2.W kosce pod stacyjką zrobiło się zwarcie w czasie jazdy załączył się rozrusznik i cały komutator rozrusznika do wymiany no i oczywiscie kostka pod stacyjkę rozrusznik 250zł + kostka orginał 213 zł
~kefciu kefciu@o2.pl
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
wymiana rozdzielacza zapłonu po 140000km, wymiana cewki zapłonowej i aparatu zapłonowego po 150000 km, wymiana przekażnika centralnego z powodu błędu ASO (Warszawa ul. Parowcowa) uwaga na ten serwis żle ocenili usterke samochodu mam teraz dwa dobre przekażniki cena przekażniki to 200zł a czas oczekiwania to 2 tygodnie!!! inną usterka to wrażliwy na wilgoć rozdzielacz zapłonu oraz tarcze podatne na przegrzanie łatwo się fałdują
~blahblah, e-mail: skrzynka@poczta.fm
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
po ok. 170tys. km wysiadła mi kiedyś listwa kierownicza, wspomaganie chodziło na maxa, jazda przypominała prowadzenie Cadillaca z lat 50tych, zagrażało to bezpieczeństwu jazdy, spec powiedział, że to po prostu pech, takie rzeczy się w ogóle w tych samochodach nie zdażają, że spotkał się z tym 2-gi raz w życiu, koszt części w serwisie jakieś 3800zł, naprawa z użyciem części używanych jakieś 1200zł
~Danuta Markowska
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Mam samochód z 1992 roku i jestem jego 3 właścicielem. Mogę stwierdzić że czego nie popsuje użytkownik to się nie popsuje. Wiem że od jego wyprodukowanie naprawiany był przegób z winy 2 urzytkownika. Ja osobiście wymieniłam paski płyny i oczywiście tankuję bo wiecej moja Honda nie wymaga
~Grzegorz :)
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
delikatny wuzek jak szanujesz to jeżdzisz aż do końca ja osobiście zmieniałę pierścienie i uszczelniacze zaworów i inne, docierałę gniazda zaworowe jak na 200tysięcy rewelacja w silniku. co do remontu to mi sie nudziło ale tera na następne 200tysięcy kilosów styknie
~Łukasz
Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW
grzała mi się woda ale nie wiem czy to poważne bo mnie to nie przeszkadzało a auto paliło od przekręcenia kluczyka,i była cała pognita wiadomo honda niegdy nie miała nawet w jednejtrzeciej takiej balch jak np.audi 80.Blacha tragedia
~chorav@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
nie zauważyłem, bo jak bym zauważył to bym już nie był sentymentalny. raz tylko zapiekł mi sie tłoczek w hamulcu przednim, ale nie wymagało to dużo roboty i gimnastyki (jak ktoś lubi robić czasami coś przy swoim autku)
~Arturek
Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW
Wymieniłem tylni wahacz, przegub zewnetrzyny prawy, swiece i koncówki kier.(nikt nigdy wczesniej tego nie wymieniał, oczywiscie poza swiecami) Mysle ze to dobry wynik jak na tyle lat. Pozatym czesci tanie