Lista ocen Honda CR-V III SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW 2006-2010 (45) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JK
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Przy niskich prędkościach wentylator jest niesłyszalny i wystarczająco wydajny, AC po prostu sobie działa. Nagrzewanie wnętrza jak w każdym dieslu wymaga kilku km na podgrzanie silnika, ale ciekawym rozwiązaniem jest \"dopalacz\" na gorące pary czynnika chłodzącego, który uruchamia się przy temp.zewn.< 5C. Wówczas cieplutko robi się w kilkanaście sekund. Klimy w prawdziwej gorączce nie wypróbowałem, ale przy 25C schłodziła wnętrze szybciutko....
~vilip
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Z przodu rewelacja, ale z tyłu gorzej (brak nawiewów). Po dłuższej jeździe klimat się ustala w całej kabinie i jest przyjemnie . Mam z tyłu przyciemnione szyby boczne, to i mniej słonko nagrzewa. W zimie długo się nagrzewa, jak to Diesel. Nawiew na szyby mógłby być wydajniejszy (w megane to była rewelacja). Brak mechanicznego zamknięcia środkowych nawiewów. Skuteczność dmuchawy oceniam wysoko.
~Jarek 1975
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Ze starą CRV 2000r miałem problem bo lubiła zaparowywać i ciężko było pozbyć się pary z przedniej szyby. Z nową nie mam z tym żadnego problemu. Nawiew bardzo silny i skuteczny. Klima chłodzi a co najważniejsze może ustawić ją na inne ustawienie dla kierowcy a inne dla pasażera (żona lubi ciepłe powietrze a mnie od tego chce się spać - co nie jest za dobre jak się prowadzi auto).
~petre27@tlen.pl
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
niestety dwu-strefowa wentylacja i ogrzewanie to tylko mit. Mozna powiedziec ze z tylu prawie nie dziala. Latem goraco, zima zimno. Te nawiewy pod przednimi fotelami to kiepski pomysl i sa bardzo malo wydajne.Szkoda ze nie ma regulacji sily nawiewu tyl/przod zamiast lewo/prawo. Tak naprawde regulacji kierowca/pasazer nie uzywam bo to raczej nie ma wiekszego wplywu.
~Atolian
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Klimatyzacja bardzo szybko schładza nagrzane słońcem wnętrze kabiny, po włączeniu opcji odparowywania szyb po paru sekundach szyby są czyste nie wiem jak będzie zimą. Mam dwustrefową automatyczną klimatyzację jednak mam wrażenie że temperatura ustawiona nie jest stabilna i czasem nagle robi się za ciepło i muszę znowu kręcić potencjometrem.
~czlowiekzdubaju@gmail.com
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Klimatyzacja w tym samochodzie to demon :] Ogrzewanie zależy od temperatury silnika więc trzeba trochę poczekać. Porównując - miałem okazję przejechać się Quashqaiem i mimo temperatury ustawionej na LOW klimatyzacja nie radziła sobie z 28stopniami na zewnątrz.
~Janek
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Nie mam problemów z wentylacją jak i z ogrzewaniem, chociaż klimatyzacja manualna. Mi to absolutnie nie przeszkadza. Oczywiście w zimie trzeba poczekać aż się zagrzeje, ale nigdy w nim nie zmarzłem nawet przy największych mrozach.
~j.pikala@wp.pl
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Z ogrzewania nie miałem przyjemnosci korzystac, ale klima automat 2x chłodzi w mgnieniu oka. Auto ze skórą, wystawione kilka godzin na słońcu potrzebuje 2 min aby czuc chlod. Bardzo polecam opcje z nawiewem na nogi.
~niggle
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Klimatyzacja dwustrefowa, brakuje dodatkowych nawiewów dla pasażerów z tyłu. Zimą nagrzewa się dostatecznie krótko (przy użyciu elektrycznego ogrzewania silnika-znacznie krócej).
Dziennik kosztów dla Honda CR-V III SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
8,3
~Mariusz
SUV 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Klimatyzacja działa wzorowo. Na ciepłe powierze musimy nieco zaczekać, najpierw silnik musi osiągnąć właściwą temp. a potem ciąg ciepłego powitrza kierowany jest do kabiny.
Honda CR-V III SUV