Ocena kierowcy - Honda CR-V V SUV

Krzysztof, 4 lata temu
Silnik 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW
Rok produkcji 2018
Honda CR-V V SUV 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Za 155 tysięcy auto oferuje naprawdę bardzo dużo, jest w pełni wyposażone, obszerne w srodku, bardzo wygodne, ciche, da sie nim jeździć dynamicznie, systemy bezpieczeństwa działają bardzo sensownie. Porownywalem większość aut w tym segmencie/cenach. Za tą kwotę wszystko jest mniejsze i nie lepiej wyposażone.
Jak na 1.5 jest bardzo dobrze. Jeszcze nie cisnąłem go powyzej 4 tyś obrotów, ale w niskich zakresach jest duzo lepiej niz w normalnych silnikach hondy (mam porównanie z accordem i crv). Trochę dizlowato brzmi ale przy tym trochę mruczy wiec przynajmniej jest to jakis konkretny dźwięk.
Mam mauala, marzyl mi się automat ale manual ma duzo wiekszą DMC przyczepy. Jak to w hondzie, manual rewelka. Kto jezdzil ten wie.
Tu, o dziwo też jest powyzej oczekiwań. Wydawalo sie ze taka krowa bedzie sie ciężko prowadzic, a tu jednak da sie dynamicznie pokonac zakręt, troche sie przy tym przechyla ale nie czuć ze zaraz mialaby stracić przyczepność. 4x4 działa fajnie przy starcie, w koncu przednie koła mi się nie slizgają przy ostrzejszym starcie.
Jest poczucie krowiastosci na zewnątrz i w srodku. Auto sie mega prezentuje w premium crystal red i ludzie się za nim oglądają.
Ciężko wyczuc gdzie konczy sie auto, szczególnie jak sie patrzy do przodu, ale czujniki i kamerka pomagają parkować. Natomiast widoczność dookola jest super bo szyby są w tym aucie duże.
Dużo schowków, wygodne fotele, klapa bagaznika otwiera sie za nisko (mam 186 i lekko zawadzam). Infotainment taki sobie, trochę wolni działa.
Wysztko super.
Najpojemniejsze auto w tej klasie (pomijając potwory tarraco czy kodiaka). Tucson, ateca, tiguan leżą i kwiczą.
Powyżej oczekiwań. Przy 140-150 rozmawia sie normalnie, ale ja sobie wymienilem opony na takie 70db. Tak czy siak, halas pochodzi tez z powietrza oplywajacego auto, nie tylko z podwozia.
Poki co brak danych. Srednie spalanie 8.4l, ale 70% to autostrady. Myślę ze przy niższych stalych prędkościach bedzie z 7.5l, ale w miesice to 10 na bank.
Wg mnie auto oferuje bardzo duzo za daną kwotę, jak sie doposazy inne auta, niewazne w jakiej konfiguracji, to cena jest ta sama albo wyzsza.
Liczę na bezawaryjną jazdę przez dlugie lata :)
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VTEC TURBO 173KM 127kW [l/100km]