Ocena kierowcy - Honda CR-V V SUV

Witold, 5 lat temu
Silnik 1.5 VTEC TURBO 193KM 142kW
Rok produkcji 2018
Honda CR-V V SUV 1.5 VTEC TURBO 193KM 142kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wykonanie wnętrza, zawieszenie.
Samochód posiada to czego winien oczekiwać kupujący + całkiem niezłe wykończenia. Ergonomia jest również niczego sobie. Zrywne autko i ,,słucha kierowcy"
Zrywny, pali przeciętnie ok 8 litrów, mógłby być troszeczkę cichszy, szczególnie jak jest ,,zimny".
Fajnie, płynnie zmienia biegi - to tylko wrażenie , bo to CVT
Bardzo ładnie wybiera nierówności i nie słychać ,,uderzeń" w czasie kiedy wpada się w dziury.
Dopracowana, nie trzeszczy i ładnie reaguje na podmuchy wiatru.
lusterka, wystarczające, widoczność co do końcówek nadwozia również nie budzi zastrzeżeń.
Dobrze poukładane, rozmieszczone wszystkie multimedia, obsługa wręcz intuicyjna. Pomaga a nie wprawia w zakłopotanie.
bardzo szybko dogrzewa wnętrze, odparowuje szyby itp. jest stosunkowo ciszej - porównuje do innych samochodów, które miałem.
Auto jest przestronne ale ja mam ,,słuszne rozmiary i wagę" więc mogłoby być więcej miejsca na szerokość z przodu. Bardziej chodzi mi o to, ze mogłyby być być nieco szersze siedzenia przednie - bo jest na to miejsce. 3-5 centymetrów zrobiłoby ogromną różnicę. Ale kierowcy nie mający 190 cm wzrostu i słusznej wagi będą bardzo zadowoleni.
Samochód moim zdaniem jest cichszy przy większych prędkościach (120-140) aniżeli w dolnych parametrach prędkości. W sumie mogłoby być nieco ciszej.
Jak na razie zrobiłem zalecany przegląd - wymiana oleju i filtra - koszt w serwisie 350 PLN. To całkiem OK.
Auto ,,wyważone" jednak cena oczywiście mogłaby być nieco niższa. Ale w porównaniu z autami ,,premium", które miałem ( Mercedes, BMW X5), uważam, że w tym zestawieniu jest OK, bo wykonanie jest porównywalnie a te marki, które wymieniłem kosztują bez mała dwa razy więcej.
Na razie nic się nie dzieje ale kupiłem Hondę, bo słyszałem, ze ta marka jest prawie bezawaryjna. Zobaczymy.
Nic takiego, póki co się nie zdarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VTEC TURBO 193KM 142kW [l/100km]

8,2