Ocena kierowcy - Honda CR-V V SUV

lukas_luk, 4 lata temu
Silnik 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Rok produkcji 2019
Honda CR-V V SUV 2.0 i-MMD 184KM 135kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Hybryda działa bajecznie, spala w trasie ok 6l i w mieście ok 5l dodatkowo możesz wpierdzielić LPG po gwarancji, czy jest coś lepszego?
Inne : Duże koła 18-ki podniosą koszt zakupu zimówek ok 3tys same gumy
To auto przełomowe dla tej marki w UE !!!
Silnik 2.0 vtec, niższa akcyza i pośredni wtrysk pozwalają patrzeć w przyszłości w kierunku LPG aby jeździć za grosze jak w autach elektrycznych ładowanych w domu.
Nie dotyczy, auto rozpędza się silnikiem elektrycznym. Skrzynia z 1 biegiem tj. piątym jest sprzężona z kołami od ok70km/h do 130km/h wtedy benzyniak 2.0 145KM napędza bezpośrednio koła a nadmiar energii trafia do baterii.
Dobre tłumienie nierówności, bardzo cicho i precyzyjnie
Duża bryła o ciekawych kształtach i wszędzie ledy nie jak w Ravce... Nie wygląda topornie jak ten kwadrat na kołach TOyota.
Siedząc wysoko widać wszystko, dodatkowo cienkie słupki A
Wszystko pod ręką, guziki zamiast wajhy no bajer mega praktyczny od razu się przestawiłem. Uwaga multimedia System Command to są lata 90-te. Wypierdziele to kiedyś i widziałem w akcesoriach 10cali monitor za 4tys bo tutaj mapa jest stara a aplikacji nowych nie zainstalujesz chyba że zhakujesz system a to pozbawia cię gwarancji na elektronikę.
Trudno mi ustawić chłodny nawiew aby nie marznąć, auto się nagrzewa mocno, ściemniłem dodatkowo szyby tylne bo w elegance nie ma takiej rzeczy.
To auto ma tyle miejsca co Skoda Superb. Jest niesamowity.
Auto bezszelestne w mieście i przy traktowaniu auta tak na 50% możliwości, bo jak depniesz to wyjec robi się głośny ale to ma miejsce na trasie przy dynamicznej jeździe. 90% czasu zachwycasz się ciszą.
Spalanie średnie przy normalnej jeździe 5,3l w sporym suvie 1,7tony 4x2 ??? więcej komentarzy chyba nie trzeba, rekord zrobiłem w mieście 3,9l ale jechałem jak moher :)
Za niecałe 140tysi brutto mam mega oszczędny i nowoczesny samochód z wyposażeniem kompletnym. Chyba dobra cena i dziwię się że silnik 1.5 w ogóle się sprzedaje, spala w mieście 100% więcej niż ten.
To już pytanie do następnego właściciela za pare lat :)
Wolne żarty...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-MMD 184KM 135kW [l/100km]