Lista ocen Honda FR-V (90) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MACIEJ
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Oczywiście zawsze się chce żeby spalanie było niższe i niższe, ale jeżeli kupuje się 2 litrowy silnik to chce sie mieć przyzwoite osiągi a dopiero później przyzwoite spalanie. Tak jak pisałem przy opisie silnika myślę, że łakomość na paliwo jest optymalnie zbalansowane z mocą i elastycznoscią silnika. Przegądów jeszcze nie robiłem ale w salonie poinformowano mnie że jest to wydatek kilkuset złotych (w zalezności które płyny nalezy wymienić)....
~A. Kopp - ukropp@NOSPAMgazeta.pl
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
I znowu cztery. W miescie jak na 1,5 tonowy samochod ze 150-cio konnym silnikiem i chodzaca wciaz klima 9L to chyba niewiele. A dosc szybko sie przemieszczam (ten poranny pospiech i korki). Za to przez rzeczona marna aerodynamike przy duzych predkosciach pali kolo 10,5 - to wynik przy juz dobrze dotartym silniku, z wlaczona klima, przy predkosci podroznej 140 na trasie gdanskiej, przy ciaglym wyprzedzaniu. Na poczatku auto palilo prawie litr...
~Greedo
Minivan 1.8i-VTEC 140KM 103kW
spalanie w miare dobre srednio ok 8 litrow po miescie choc ja mieszkam w belgi w malej miejscowosci a tutaj sie lepiej jezdzi a takie typowe polskie miasto jak katowice to 8.5litra po trasie zalezy jak szybko jedziemy do 130km\\h Vtec nie chodzi wiec spalanie wychodzi na poziomie 8litrow przy predkowsciach do 100km\\h juz tylko 7litrow wiec jak dla mnie ok a wszystko powyzej 130km\\h to juz do 10litrow bo mi wiecej nigdy nie pokazalo a robie...
~Robert
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Tu zawsze może być lepiej. Chociaż uważam że pali nie mało to jak na 1,5 tony, 150KM i 2 litry pojemności to spalanie w mieście poniżej 11 litrów (rzeczywiste - nie komputerowe, oraz przy normalnej jeździe, uwzględniającej jazdę w korkach i odrobinę szaleństwa od czasu do czasu) to chyba nie jest tak dużo??? W trasie, jeszcze nie mam wyrobionego zdania, za mało jeździłem praktycznie tylko raz kiedy spalił 8 litrów, ale nie była to tylko trasa.
~Maciek
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Autko fajne, prowadzi się dobrze . Spalanie 10 - 11 litrów gazu przy normalnej jeździe nie przeginając w żadną stronę. Autko bezawaryjne pod warunkiem zadbania o przeglądy , dobrej jakości oleje, regulację zaworów czyli i wszystko robione w terminie. Jak dbasz tak masz ! Elementy samochodu są dobrze spasowane nic nie piszczy nic nie stuka. Wygodne , bezawaryjne . Znaleźć ładny egzemplarz to trzeba się nieźle naszukać
~airtomek@o2.pl
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
większość jeżdżę w trasie z prędkością nie większą niż 120 km/h wtedy chwilowe zużycie wyświetla się na poziomie 7,5 ale samochód jest na dotarciu i na orginalnym oleju mineralnym,w tej chwili zostanie zalany syntetykiem i zobaczymy,spalania w mieście nie podaję bo zbyt mało poruszm się po mieście ale podczs przejazdu z jednego końca Warszawy na drugi pokazywało chwilowe zużycie 8-9l
~Grzegorz
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
generalnie pali średnio mniej jak pisze w instrukcji obsługi , w mieście nigdy nie spalił tyle co piszą ( na plus), w trasie pali nieco więcej, ale to wpływ oporów powietrza bo szybko zużycie rośnie wraz z wzrostem prędkości, ceny przeglądów zadowalające uważać tylko trzeba na ponadstandartowe dodatki w ASO potrafią niezle doliczyczć za to co można wykonać samemu
~Maniak
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Ja wszystko rozumiem, ale jesli samochod w trasie pali minimalnie 8l/ na 100 km ( 100 km srednia predkosc) to cos jest nie tak. Uwaga na wskaznik paliwa, przy spokojnej jezdzie na rezerwie mozna przejechac nawet 200 km ale jak sie jedzie ostro to nawet na 20 km nie starczy. Tak czy inaczej tankowanie co 450 km jest troche meczace.
~piotr
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Tu niestety rozczarowanie. Spalanie zimą przy jeździe głównie na krótkich trasach - do około 11,0l. Latem przy naprawdę delikatnej jeździe 8,5l. Komputer przekłamuje odejmując około 0,4l - sprawdzałem wielokrotnie. W serwisie twierdzą, że po przejechaniu 20.000km i pierwszej wymianie oleju powinno być lepiej. Oby - bo będę zły..
Dziennik kosztów dla Honda FR-V
7,4
9,1
10,3
12,9
~Przemysław
Minivan 1.8i-VTEC 140KM 103kW
Części nie są drogie i dostępne, aczkolwiek nie do wszystkiego są zamienniki, a ceny w ASO są kosmiczne. Legendarny jest już temat przełącznika auto od szyby kierowcy, który nowy w ASO kosztuje ok. 500 zł. Na szczęście jest sporo używanych części w internecie - polecam polską grupę Hondy FR-V na facebooku ;)