Lista ocen Honda FR-V (92) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin - Łódź
Minivan 1.7 i 16V 125KM 92kW
Dla mnie osobiście silnik jest zaletą w tym aucie, jeżdżę dużo po mieście i spalanie ma dla mnie spore znaczenie. Auto pali 8,5l/100km przy spokojnej miejskiej jeździe [ miasto Łódź]. Niestety dla większości, ten silnik to największy minus w tym aucie: nadaje się on tylko i wyłącznie dla spokojnych kierowców,którzy jeżdżą głownie w mieście i głównie przepisowo. Nie nadaje się dla ludzi lubiących auta szybkie i dynamiczne. Silnik w trasie...
~automaniak38
Minivan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Silnik bardzo cichy jak na ropniak. bardzo ładnie pracuje, bez żadnych problemów , przyspieszenie jest naprawdę dobre aż się zdziwiłem co ten silniczek potrafi ,spalanie w lipcu po mieście z włączonymi światłami mijania , radio , navigacja no i klima przy jeżdzie agresywnej max 8, 5 lit na 100 km, Na trasie z pomorza do Zakopanego z śred, szybkością 120 do 160 km/h 6,5 lit do 7,5 lit Mając wcześniej VW Tourana z 2,0 silnikiem...
~MACIEJ
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Honda produkuje jednak wspaniałe silniki, jeździłem 2 litrowym oplem, 3 litrowym BMW, 2.3 litrowym mercedesem, ale to co honda wkłada do swoich samochodów odpowiada mi najbardziej. Silnik cichy ale o ładnym brzmieniu, bardzo żwawy, pięknie wchodzi na obroty. System i-VTEC (o cokolwiek w nim chodzi) zapewnia chyba optymalną równowagę pomiędzy mocą i elastycznością, a splalaniem. Podsumowując to jest to czego oczekiwałem i myśle sobie że fajnie...
~Grzesiek
Minivan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Zwroccie uwage ze honda z tym dieslem ma prawie wszystkie pozytywy- dlaczego_ bo to najlepszy silnik, ale bez przesady sa juz lepsze :)Mialem pare VW Touranow,Scenicow i Citroenow wszystkie w dieslu i nie mozna wogole porownywac z Honda, ale moze po prostu trafilem na ten wlasciwy dla mnie samochod!!! Moge duzo napisac dobrego o VW, renault czy innym ale to nie zmieni ze Honda dla mnie jest najlepsza prawie pod kazdym wzgledem.
~Krzysztof Kuznia
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Super sprawa, Honda lubi wysokie obroty i to rewelacja przy wozie zaliczanym do wanow. Sportowe zaciecie to wspaniale dla mlodych ojcow - moga poszalec, ale i rodzine nawet spora zabiora na poklad. Natomiast fajniejsze odczucia mialem z diselka 2.2 rewelacyjnie wtlaczal w fotele juz przy niskich obrotach. Ale 20k drozej to troche za duzo.
~Henryk
Minivan 1.8i-VTEC 140KM 103kW
Silnik jest po prostu znakomity. Przy kręceniu na wysokie obroty, one nie wyje tylko pięknie brzmi. Cichy, niech nikt nie pisze bzdur, że bez dołu - w mieście można śmigać w okolicach 50 km/h na 4 biegu, silnik ma dość pary by przyspieszać. Kiedy trzeba bardzo ostro wyprzedzić, redukcja o 2 biegi i samochód odlatuje.
~pawel w
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Samochód kupiłem po bardzo nie udanym focusie kombi diesl 1.8. Jeżdzę już trzy lata,2+2+pies,kupiony z rocznika 2005,rejestracja w 2006,przejechane 136tys. km.BEZAWARYJNIE,BEZ NAJMNIEJSZYCH PROBLEMÓW! Moja rodzina nie chce nawet wsiadać do innych samochodów ,tak lubią podróżowanie naszą Hondą!
~Robert
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Może nie jest to pełna piątka, ale należy pamiętać, że samochód ten z kierowcą waży ponad 1,5T i trzeba przyznać że silnik radzi sobie z nim lepiej niż dobrze. Pozatym jest dobrze wyciszony, a jak depnąć, to odgłos który dochodzi jest tak przyjemny, że aż ma się ochotę wyłączyć radio. Ogólnie 5-
~Address666
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Silniczek super. Można jeździć dostojnie i nie słyszeć silnika lub szaleć i wtedy słychać wysokoobrotowe bzyczenie ( a w szaleństwach nie ustępuje accordowi 2003 z tym samym silnikiem, którego też mamy w rodzinie ). Ponadto zadowala się przyzwoitymi ilościami paliwa ( 9.2l po mieście z włączoną klimą )

Usterki Honda FR-V

Honda FR-V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~dlmtb
Minivan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Spostrzeżenia, co do silnika to zupełny brak mocy 150km a jakoby ich polowe ubyło. Auto testowałem na Wisłostradzie i wrażenia z jazdy są dość kiepskie. Moje dotychczasowe combi Toyota Avensis z silnikiem 1.6 ma podobne osiągi. Po 2.0 spodziewałem się czegoś więcej.