Ocena kierowcy - Honda FR-V

Greedo, 11 lat temu
Silnik 1.8i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Honda FR-V 1.8i-VTEC 140KM 103kW 2007-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Duzy pozytyw dla silnika ktory ma lancuszek rozrzadu a nie pasek :)
Auto zwraca uwage swoja sylwetka a przy tym jest dosc malo awarujne i malo paliwozerne i wielka szkoda ze tak malo osob docenia ten samochod mimo ze cena jest dosyc przystepna a koszty utrzymania nie wielkie i malo traci na wartosci w stosunku do innych aut tego typu tak wiec oczywiscie kolejnym autem rowniez bedzie HONDA:)
Silnik moim zdanie idealnie pasuje do tego auta bo jest i oszczedny i dynamiczny jak sie go pokreci po wyrzej 4 tys obrotow nie wliczajac oczywiscie diesla
Bbiegi wchodza gladako i bez wiekszego problemu jedyna wada jaka zauwazylem jest drzenie drazka na 5 i 6 biegu przez co wydobywa sie denerwujacy stukot obudowy ale wystarczy lekko przesunac drazek i wszystko ustaje
Wszystko dziala sprawnie i bez zadnych problemow uklad jest czuly i dobrze radzi sobie jak na takie duze auto
Z widocznascia troche gorzej z przodu jak i z tylu przeszkadzaja dosyc grube slupki z przodu ale do i tego idzie sie przyzwyczaic z tylu zas przydaja sie czujniki parkowania albo kamera
wszystko jest na swoim miejscu sterowanie radia w kierownicy tempomat rownierz biegi pod reka reczny rowniez pare schowkow tez sie znajdzie wiec jest ok
Klima jak i ogrzewanie dziala swietnie nigdy nie jest za zimno ani za cieplo bo zawsze mozna zmienic temperature
Prawie karzdy narzeka ze jest malo miejsca ze wzlgedu na trzeci fotel z przodu ale jak dla mnie jest ok mam 182cm wzrostu 85kg wagi i siedzi mi sie wygodnie bliskosc drzwi mi nie przeszladza a srodkowy fotel jest rewelacyjnym podlokietnikiem i to mi sie podoba:)co do schowkow fakt malo ale nie woze ze soba nie potrzebnych gratow wiec mi to nie przeszkadza jedynie to bagarznik moglby byc wiekszy
wyciszenie jest w miare dobre choc uciazliwe na dlugich trasach staje sie sluchanie jak lusterka szumia przy wiekszych predkosciach silnik chodzi dosc cicho ale jak sie go pociagnie na biegu to nawet milo go uslyszec
spalanie w miare dobre srednio ok 8 litrow po miescie choc ja mieszkam w belgi w malej miejscowosci a tutaj sie lepiej jezdzi a takie typowe polskie miasto jak katowice to 8.5litra po trasie zalezy jak szybko jedziemy do 130km\\h Vtec nie chodzi wiec spalanie wychodzi na poziomie 8litrow przy predkowsciach do 100km\\h juz tylko 7litrow wiec jak dla mnie ok a wszystko powyzej 130km\\h to juz do 10litrow bo mi wiecej nigdy nie pokazalo a robie 1400km w ciagu dnia trasa polska-belgia wiec wiem co mowie
jak do tej pory nie mam zadnych problemow z autem a mam je juz poltora roku i 40tys zrobione jedynie cos mi skrzypi w prawym przednim slupku na dziurach ale podejrzewam ze to tylko u mnie tak jest bo mogl sie polozowac jakis przewod od airbagu a tak to wszystko ok
Jedyna powazna usterka jaka mi sie ptzytrafila jest z mojej wlasnej glopoty poniewaz przy 180km\\h wlaczylem nawiew na przednia szybe(specialny gozik na desce ktory wlacza klime do odmrazania albo odparowania przedniej szyby)a wiadomo klima sie sama wylacza przy wiekszy predkosciach zeby jej nie rozwalilo ja o tym zapomnialem i sprzeglo cewka i lozysko poszlo sie je... koszt naprawy 800zl u znajomego fachowca:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

8,1