Lista ocen Honda HR-V I 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW 1998-2005 (45) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MATEUSZ
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Rewelacyja nagrzewnica po minucie od uruchomienia jednostki napędowej zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Wentylator na najwyższym biegu jest bardzo głośny ale sprawnie wietrzy kabinę. Klima działa sprawnie i dość szybko schładza wnętrze pojadu ale ciężko utrzymać komfortową temperature, przydała by się automatyczna jak się raz miało ciężko się przestawić.
~Mateusz
~brachu_
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Wentylacja ok, choć ogrzewanie mogłoby być wydajniejsze. Silnik nagrzewa się w mgnieniu oka i szybko można ogrzać wnętrze. Niestety temperatura powietrza jest niższa niż w wielu innych autach, którymi podróżowałem, mimo, że termostat jest w mojej hondzie sprawny, więc na porządne ogrzania auta trzeba poczekać kilkanaście minut.
~White Tiger
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Ogrzewanie działa bardzo dobrze, w zimie po 5 minutach zjeżdża śnieg z przedniej szyby. Klimatyzacja mrozi mi bardzo mocno, ktoś pisał, że beznadzieja - trzeba wymienić czynnik chłodzący, ludzie o auto trzeba dbać i działa wtedy bezawaryjnie. Kabinowe filtry powietrza nie są za rewelacyjne ale nie są drogie w wymianie.
~mc
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Auto nagrzewa się bardzo szybko nawet przy dużym mrozie. W lecie klimatyzacja w ciągu kilku minut jest w stanie schłodzić wnętrze nawet przy 35 st. C. NIGDY nie będzieice mieć w tym aucie problemu z zaparowanymi szybami - nawet przy 4 osobach wracających z basenu zimą :)
~Marek
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
wentylacja średnio, może mam filtr kabiny zapchany bo nie sprawdzałem ale ogólnie wypada tak sobie z BMW nie ma porównania, tutaj trzeba trochę poczekać zanim odparują szyby, ogrzewanie w porządku szybko się nagrzewa, grzany fotel też się przydaje
~brachu
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Doskonale szybko się nagrzewa i dmucha, jednak wyższe prędkości dmuchawy hałasują (3 i 4). Klimatyzacja schładza wnętrze o 5-6* (zmierzone) w upalne i słoneczne dni. Przyciemnienie szyb znacząco obniżyłoby temperaturę o kolejnych kilka stopni.
~Laptor
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
W zimie poczekamy sobie 6-10 minut, zanim w naszym wnętrzu pojawi się ciepło. Nawiew jeszcze 4 lata temu był super, ale z wiekiem słabnie, i nawet wymiana czegokolwiek nie zdałaby egzaminu.
~Dario
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
klima działa bardzo dobrze - testowałem w 40 stopniach/ i było bardzo dobrze. jednak spadek mocy silnika jest już bardzo odczuwalny na trasie przy wyprzedzaniu trzeba zredukować i kopa.

Usterki Honda HR-V I

Honda HR-V I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~brachu_
Minivan 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Klimatyzacja nie jest tak wydajna tak jak np. w niemieckich autach, ale za to sprężarka jest bardziej trwała w odróżnieniu do wspomnianych samochodów zza naszej zachodniej granicy.