Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV

Robert, 7 lat temu
Silnik 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2015
Honda HR-V II SUV 1.5 i-VTEC 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Jestem posiadaczem tego auta od lutego 2015r. Zgodze się, że czekałem na auto ponad 4 miesiące i rzeczywiście musiałem interweniować telefonicznie kilka razy z centralą hondy bo opóźnienia były straszne.
Przejechałem juź 10 000 tysięcy km i jak narazie nic złego się nie dzieje. Jest trochę głośny to fakt ale taki jego urok. Mimo że to jednostka wolnossąca, uważam że jak się go wkręci na te 4 tysiące obrotów to zbiera się całkiem przyzwoicie jak na te parametry. Nie mam problemów z wyprzedzaniem.
Rewelacyjna skrzynia. Skoki krótkie, dokładne i miękko wchodzą. Sprzegło też "łapie" przyjemnie jak na benzynę, nie trzeba czule go puszczać, żeby nie zgasł przypadkiem
Trochę twardy ale to mały samochód i nie należy do drogich, więc czego oczekiwać. Dołki czuć. Ale za to w zakręty wchodzi się bardzo przyjemnie nawet przy 80kmh. Dla mnie miłe zaskoczenie.
Normalna. Nie mam problemów z parkowaniem, cofaniem etc. Poza tym czujniki parkowania robią bardzo dużo (przód i tył)
Bagażnik bardzo duży w tej klasie samochodów. Szczególnie podpodłoga w bagażniku zamiast koła zapasowego. 3 osoby na wakacje plus 2 gitary i masa bagażów. Dla mnie bomba
Za mało kratek wentylacyjnych. Bo jeśli nie ma z tyłu dla pasażerów to z przodu mogły by być większe. Do tego prawa od kierowcy nie jest zamykana (dmucha cały czas)
Spora, naprawde spora. Choć mam problem z ustawieniem się czasem. Kierownica mogłaby być bliżej przysuwana do kierowcy.
Jak wspomniałem przy silniku i chyba każdy kto ma ten samochód to zauważyl. Kiepskie ale nie sprawia mi to kłopotu a na pewno nie jest to czynnik który by sprawił, że bym tego samochodu nie kupił.
Jak narazie mnie to nie dotyczy :). Pali mało więc z portfela nie ubywa
Warty swojej ceny. materiały w środku dobrej jakości. Aczkolwiek drzwi są "puste" w środku. Uderzenie ręką w blachę i słychać pustkę. Trochę mnie to drażni. Za tą cenę chyba lepszego auta bym nie znalazł z silnikiem wolnossącym do tego z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i-VTEC 130KM 96kW [l/100km]

6,1