Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV

roman, 7 lat temu
Silnik 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2015
Honda HR-V II SUV 1.5 i-VTEC 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Wstrzymywałem się 2 lata z zakupem auta bo czekałem na HRV . Jestem bardzo zadowolony.
To mój kolejny wpis.Auto doskonałe dla przesiadającego się z auta kompaktowego. Bardzo poręczne do parkowania , a jednocześnie bardzo pojemne . System składania tylnych siedzeń przebija inne rozwiązania. Jadąc w trzy osoby i pełnym bagażniku załadunek dodatkowo wielkiej paki nie stanowi żadnego problemu. Jednocześnie auto bardzo ekonomiczne .
Przykładowe spalanie - 4 tysiące po autostradach 120-160 km/godz średnia- 7 litrów .Miasto ok 7 litrów. Drogi krajowe jadąc do 100 km /godz zły jestem jak nie zejdę poniżej 5 litrów. Jednocześnie silnik przy moim sposobie jazdy cichutki. Bez turbo na światłach nie mam startu z sinikami doładowanymi , ale wystarczy.
Komfort przełączania . To ja decyduje , a nie automat . Nie ma problemu z 2 na 4 czy 5 . Zawsze przy przyśpieszaniu pomijam niektóre biegi . Jazda na 6 od 60 do 180 km/godz . Po co mi automat . Tylko do korków ? Wtedy automat przebija.
Doskonale się spisuje w zakrętach . Twardy , ale bez przesady. Jak na tej długości auto dobrze zestrojony.
Dla mnie wystarczająca , ale czujniki sie przydają. Szkoda że nie można dokupić kamery.
Super.
Miałem kłopoty z parującą w zimie przednią szybą . Sam automat nie potrafi dobrze sterować . Trzeba trochę pomóc ręcznie . Sama obsługa komfortowa.
Przebija wszystkie samochody do 10/20 cm dłuższe od HRV.
Jeżdżę zawsze z włączonym radiem i nigdy nawet jadąc 160 km/godz nie ma żadnych problemów . Samochód pod całym spodem ma zamontowaną mate ochronną która też wycisza.
Średnia spalania liczona z tankowań to 5,45 l/100km . Faktem jest że przeważnie robię trasy. Nie będę się powtarzał - patrz wyżej.
Po dwóch latach oceniam cenę zakupu i to co dostałem w standardzie na piątkę z plusem.
Honda .
Honda .