Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV Facelifting

Silnik 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2019
Honda HR-V II SUV Facelifting 1.5 i-VTEC 130KM 96kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : CVT
Inne : do dopracowania zestaw multimedialny (brak android auto)
Ogólnie auto oceniam bardzo pozytywnie, mimo silnika bez wspomagania turbo auto żwawe, wygodnie można się przemieszczać w cztery dorosłe osoby. Apetyt na paliwo, dzięki CVT bardzo ograniczony, awaryjność po 11 kkm na poziomie zera, przeglądy w miarę tanie w ASO. Polecam wszystkim ten samochód. Szczególnie wersję poliftową - produkcja made in Japan.
Ekonomiczny przy spokojnej jeździe, przy bardziej agresywnej również. Wystarczająco żwawy, przy wyższych obrotach nieco głośniejszy, ale mnie akurat się to podoba.
Bajka, CVT polecam każdemu, dla mnie ta skrzynia jest po prostu stworzona. Dla chcących pojeździć dynamiczniej, jest taka możliwość na łopatkach przy kierownicy.
Jak to w Hondzie - precyzyjny, nawet przy samochodzie nie stworzonym do dynamicznego wchodzenia w zakręty. Pewnie się w nich trzyma i daje dużo frajdy.
Jeśli chodzi o wygląd to rzecz gustu, podobno się o tym nie dyskutuje. Ale kupując samochód za 100 tysi jednak musi być to coś. Mnie się np. dużo bardziej podoba niż CR-V, który z zewnątrz jest bardzo udziwniony tylko po to, by w środku doznać klaustrofobii.
Perfekcja, dzięki nieco wyższej pozycji za kierownicą widoczność jest bez zastrzeżeń, do tego czujniki parkowania z tyłu i z przodu w standardzie robią robotę, że o kamerze nie wspomnę.
Wszystko na najwyższym poziomie, mały minus za brak regulacji odcinka lędźwiowego tak jak np. w Civic. Mimo tego mając znowu możliwość przejechania się Civic (na przeglądzie rocznym wzięcia auta zastępczego ) to stwierdzam, że HR-V mimo tego jest wygodniejszy.
Jest dobrze, ale wydaje mi się, że climatronic miał lepsze oprogramowanie w moim poprzednim samochodzie jakim był Civic IX generacji.
Tu jest poezja, szczególnie dla pasażerów na tylnej kanapie. Mało który samochód tej klasy ma tyle przestrzeni. Wspomniany wcześniej CH-R od Toyoty, to nie może stanąć koło HR-V, że nie wspomnę o takich dziwadłach jak Captur, czy Mocca.
To jest Honda, jak się jedzie spokojnie, jest cicho, przy jeździe agresywnej jest moc i adekwatny dźwięk dobywający się z silnika. Moim zdaniem jest dobrze i mi się podoba.
Jak wspominałem, spalanie w zestawieniu z CVT to po prostu marzenie, przegląd roczny również nie zwalił z nóg, więc uważam, że jest dobrze.
Myślę, że nigdy nie ma dobrej ceny dla kupującego, zawsze mogło być taniej, ale po analizie konkurencji oraz wyposażenia w podobnych autach, myślę że cena jest adekwatna do wyposażenia w danej cenie. Mimo tego jak byłoby trochę taniej bym się nie pogniewał, dlatego tylko cztery gwiazdki.
Brak jakichkolwiek awarii.
Zero awarii i usterek.