Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV Facelifting

Alek_113, 4 lata temu
Silnik 1.5 VTEC TURBO 182KM 134kW
Rok produkcji 2019
Honda HR-V II SUV Facelifting 1.5 VTEC TURBO 182KM 134kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność, dobre przyśpieszenie, kultura pracy, akceptowalne zużycie paliwa przy mojej dość ostrej jeździe
Samochód świetny zarówno do jazdy miejskiej jak i na autostradzie. Podstawowy atut to przyśpieszenie w każdym zakresie prędkości i obrotów silnika, dobre walory trakcyjne, dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Wybrałem go po próbnych jazdach Mazdą CX-3, Nissanem Qashqai, Fordem Kugą i Oplem Mokka. Mimo wysokiej ceny i długiego okresu oczekiwania na wersję ze skrzynią CVT (pół roku) nie żałuję decyzji. paliwa zależne od stylu jazdy. W trybie ECO i z zachowaniem dopuszczalnych prędkości na drogach można zejść do 6,5 l/100 km. Duży jak tę klasę auta bagażnik i system rozkładania tylnych siedzeń znakomicie powiększający pojemność bagażową. Jedyny element do którego mam uwagi, to stacja multimedialna z przestarzałym Androidem (4.0) i brakiem możliwości korzystania z AndroidAuto. Nawigacja Garmin też nie błyszczy nowością (brak w niej wielu elementów nowoczesnych nawigacji). Ale od lat korzystam z nawigacji w moim smartfonie, więc nie jest to dużą wadą.
Duża kultura pracy, lubi wysokie obroty
Rewelacyjne osiągnięcie japońskich inżynierów - pracuje w trybie D jak "normalny" automat bez wycia silnika przy przyśpieszaniu. W trybie S można robić co się tylko chce.
Bez uwag, trzyma się dobrze drogi z dobrymi oponami
Bez uwag, chociaż wyprofilowanie tyłu samochodu sprzyja szybkiemu jego zabrudzeniu przy jeździe podczas opadów (zwłaszcza tylnego zderzaka i szyby)
Bez uwag
To jest duży atut tego samochodu. Jestem kierowcą ze wzrostem 185 cm, a za mną pasażer nie dotyka mojego oparcia siedzenia.
W poprzednich modelach był to najsłabszy element, ale widać że Honda poprawiła wyciszenie. Do 150 km/h bez uwag, wyżej robi się głośno, ale w większości aut tak jest.
Koszty zużycia paliwa akceptowalne, ale jak wiadomo przeglądy będą droższe niż w innych modelach. Honda tak już ma.
Daję 5 mimo wysokiej ceny
Na razie bezawaryjnie