Lista ocen Honda Jazz III (82) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~indianad
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Samochód grzeje bardzo szybko zimą. Zasługa małego silnika zapewne. Chociaż nie posiada drugiej strefy to z tyłu pasażerowie nie odczuwają dyskomfortu cieplnego. Układ klimatyzacji również latem w największe upały schładza się szybko. Nie wiem czy każdy samochód to posiada ale honda ma dodatkowy czujnik naświetlenia na podszybiu. Jeżeli słońce świeci nam prosto w szybę czołową to climatronik ustawia się na bardziej intensywną pracę. Jedna...
~miiki
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
SAMOCHÓD POSIADAM PRAWIE DWA MIESIĄCE PRZEJECHAŁEM NIM 4000 KM I MYŚLĘ , ŻE WYROBIŁEM SOBIE ZDANIE ODNOŚNIE WENTYLACJI .NADMIENIĘ IŻ POSIADAM KLIMATRONIKA . W DESZCZOWE WILGOTNE DNI BORYKAM SIĘ Z ZAPAROWANĄ SZYBĄ przednią-- CO BĘDZIE W ZIMĘ -ZOBACZYMY. WYMIANA FILTRA KABINOWEGO PRZYNIOSŁA MIERNE EFEKTY. ktoś mi doradził taką konfigurację :AUTO 22c nawiew na stopy i szybę -w deszczowe dni podkreślam -i działa . na pewno zamówię owiewki -...
~Marek S
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Ogrzewanie skuteczne i szybko działające( klimatronik) jeśli chodzi o skuteczność chłodzenia to również nie mam zastrzeżeń. Natomiast kłopotem bywa brzydki zapach klimatyzacji pomimo regularnego odgrzybiania i wymiany filtra, ale jest to mankament większości, jeśli nie wszystkich samochodów wyposażonych w klimatyzacje. Klimatyzacje używam przez cały rok, to zdecydowanie pomaga osuszyć szyby szczególnie jesienią lub zimą.
~Maciek
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
W wersji Comfort którą posiadam - automatyczna klimatyzacja sprawuje się nienagannie. W trybie AUTO po wejściu do auta nawet w najcieplejszy dzień szybko upora się z żarem wewnątrz i przełączy się w delikatny nawiew. Ogrzewanie tak samo sprawne jak chłodzenie. Dodatkowy przełącznik na przednią szybę i podgrzewanie lusterek sprawia że nie ma kłopotu przy zimnie i deszczu (ogrzewanie lusterek wysuszy krople deszczu).
~Grzegorz
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Przy opadach deszczu szyby lubią parować, na szczęście bardzo szybko pomaga włączenie klimatyzacji. Ogrzewanie działa bez zarzutu, ale gorzej jest z klimatyzacją. Kompresor pracuje skokowo, a nie ja w innych autach w sposób ciągły ze zmienną wydajnością sprężarki. Skutkuje to cyklicznym "syczeniem" zaworu rozprężnego, i wyczuwalnym chwilowym spadkiem mocy silnika gdy sprzęgło załącza kompresor.
~remi63
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Klima automatyczna, szybko grzeje i chłodzi. Dodatkowy nawiew na przednią szybę bardzo pomaga. Z parowaniem szyb w okresie zimowym już dawno sobie poradziłem, używając pochłaniaczy wilgoci. Pierwszy raz spotykam się z tym żeby klima posiadała czujnik wilgotności. Bardzo żałuje braku podgrzewanej elektrycznie przedniej szyby. W dzisiejszych czasach to żaden luksus, fordy to już mają.
~kayerts
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Jedna z wpadek tego samochodu, klimatyzacja tego samochodu po prostu nie daje rady do tego to włączanie się i wyłączanie, jest bardzo denerwujące. Ta szyba, która jest fantastyczna jeśli chodzi o widok niestety nagrzewa pojazd bardzo szybko a klima z jakiś powodów jest bardzo mało wydajna. Jeden z powodów dlaczego mój znajomy się nie zdecydował na zakup hondy wybrał yariskę.
~Karol
Mikrovan 1.2 i-VTEC 90KM 66kW
Tutaj kiepski wynik. Duże parowanie szyb, mimo wielu zabiegów (chłodzenie przed zamknięciem, wietrzenie, preparaty na szybę, osuszanie gumowych dywaników...) W deszczowe dni bez klimy ani rusz... Gorzej jak jest poniżej zera i klima się nie załącza... Ogrzewanie bardzo wolno nabiera temperaturę zimą. W ciągu lata wszystko OK, klima daje radę mimo małej pojemności układu.
~Krzysztof Grajek
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Jest to jedna z najsłabszych cech tego auta. O ile klimatyzacja jeszcze jest w stanie chłodzić podczas upałów (po chwili czasu) to ogrzewanie działa tragicznie. Samochód rozgrzewa się bardzo wolno, często zdarza mi się dojechać już do pracy a w kabinie nadal zimno. Mechanik w ASO stwierdził że taki "urok" auta. A ja co roku muszę marznąć :)
Dziennik kosztów dla Honda Jazz III
6,6
~Krzyś
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Grzeje, chłodzi nie mam zastrzeżeń. No może tylko denerwuje, że w klimie (automatyczna) kompresor się co chwile włącza i wyłącza. Przez to odnosi się wrażenia jadąc z delikatnie wciśniętym gazem, iż auto na przemian słabnie to znów staje się mocniejsze. Przy jeździe dynamicznej to wrażenie nie jest odczuwalne.