Ocena kierowcy - Honda Jazz III

samohonda, 11 lat temu
Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2011
Honda Jazz III 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Odczucie że siedzi się we wnętrzu auta o klasę większym.
W swojej klasie bez konkurencji-Mam Jazz dwa lata, w tym czasie zdążyłem przejechać 22 tys. km, z czego większość przejechałem po mieście i muszę przyznać, że auto spełnia moje i mojej rodziny oczekiwania. W terenie zabudowanym spala 5,5-6,5 l/100km. W trasie 100-konny silnik wystarcza do dość dynamicznej jazdy i wyprzedzania. Na autostradzie przy spokojnej, płynnej jeździe bez problemu można zejść poniżej 5,0 l/100km, ale trudno tak jeździć w tej Hondzie, przy prędkościach dozwolonych w Niemczech potrafi spalić do 9,0 l/100km. Samochód prowadzi się bardzo przyjemnie, ładnie zbiera nierówności, dobrze i pewnie zachowuje się na zakrętach. Skrzynia biegów pracuj precyzyjnie. Sporo przestrzeni w samochodzie, wiele schowków, uchwytów i duży bagażnik, sprawia wrażenie że siedzi się we wnętrzu auta o klasę większym. Przednie fotele zapewniają komfortowe podróżowanie. Z tyłu są również dwa wygodne miejsca, na których bezproblemowo mogą siedzieć osoby pokaźne, ale na środku tylnej kanapy jest wybrzuszenie na którym siedzi się niewygodnie. Fajnym rozwiązaniem jest „kinowa” tylna kanapa, przez co mogę przewozić dość wysokie przedmioty na stojąco. Wysoki poziom bezpieczeństwa ma zapewnić: -Struktura nadwozia, która zapobiega deformacji kabiny i rozpraszanie energii zderzenia z dala od przedziału pasażerskiego; -Takie elementy wyposażenia jak: aktywne zagłówki przednie, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z blokadą, dwustopniowe przednie poduszki powietrzne SRS, boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny powietrzne (z przodu i z tyłu); -Napinacze przednich pasów bezpieczeństwa oraz mocowania fotelika dziecięcego ISOFix; -System kontroli stabilności jazdy VSA, układ elektronicznego rozdziału siły hamowania EBD, układ zapobiegający blokowaniu kół ABS. Przez specjalistów Honda Jazz uznawana jest za jeden z najbezpieczniejszych pojazdów na rynku europejskim - tu wierze im na słowo, sam tych systemów nie miałem okazji sprawdzić. Moim zdaniem rozsądek za kierownicą to najlepszy system bezpieczeństwa. Po przejechaniu 22 tys.km z czystym sumieniem polecam ten samochód.
Silnik pracuje cicho, na biegu jałowym żadnych wibracji, dość elastyczny.
Nigdy nie miałem problemów ze zmianą biegów. Również wsteczny wchodzi bez najmniejszych kłopotów.
Zawieszenie pracuje cicho i sprężyście, nieźle tłumi nierówności naszych dróg. Precyzyjne działanie układu kierowniczego.
Z przodu świetna, trochę słaba widoczność do tyłu, ale bardzo ładne i duże lusterka wsteczne oraz tylne czujniki parkowania rekompensują tą niedogodność.
Wszystko na swoim miejscu. Nie ma się do czego przyczepić.
Wentylacja i klimatyzacja sprawują się bardzo dobrze, a szczególnie zimą, gdy dokucza wilgoć i parowanie szyb.
Samochód bardzo wygodny i pakowny.
Silnik bardzo cicho pracuje, przy większych prędkości słychać odgłos toczenia opon i opływającego powietrza.
Nie narzekam.
W tej klasie i z tym wyposażeniem, gdy kupowałem Jazz nie miał żadnej konkurencji (Niezła promocja).
Przez dwa lata nic się nie zepsuło.
Przez 22 tys. km nic się nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i-VTEC 100KM 74kW [l/100km]

5,8