Lista ocen Honda Legend III (27) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Warmachine
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
Silnik mimo, że hondowski nastawiony na wolne obroty (maks. moment obrotowy przy 2800/min) co bardzo pasuje do charakteru auta - silniki kręcące się do 8000 obrotów/min pasują do Civików. W mieście przy spokojnej jeździe zbiera się od dołu i majestatycznie sunąc rzadko kiedy przekracza 3000/min. W tym samochodzie bardziej chodzi o komfort i izolację niż palenie gumy na światłach. Duża elastyczność i niewysilona moc pozwala sprawnie poruszać...
~Michał
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
Silnik fenomenalny, totalnie bezobsługowy kompletnie całkowity brak awarii, ale wszystko było od zawsze robione na bieżąco czyli min. filtry, oleje itd. Cudowna kultura pracy - na rozgrzanym silniku na światłach motor nie słyszalny, baaardzo elastyczna i dynamiczna jednostka napędowa - żywotność silnika podobno przewidziana jest na 750 000 km. Ja miałem prawie 280 000 i przy wymianie uszczelnień zaworów mechanik powiedział że wałki rozrządu...
~Rafał
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
Jak auta japońskie - wszystko doskonale funkcjonuje. To o co trzeba zadbać to regularne wymiany oleju (silnik, skrzynia), rozrząd i pozostałe części eksploatacyjne. Części eksploatacyjne "na ogół" dostępne a ceny nie są zbytnio wygórowane, ale taniości też nie należy się spodziewać. Części inne - z tymi może być już większy problem (np. elektronika), te dostępne jedynie w autoryzowanych serwisach.
~Michał
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
Ogólnie silnik bardzo dobry. Trochę szkoda, że honda nie poszła za przykładem bliźniaczej marki Acura i nie postanowiła go wyposażyć w system v-tec. jak na tą pojemność w tym roczniku 205 KM to średni wynik. Chociaż z drugiej strony mamy ponadprzeciętną żywotność. Przy przebiegu 190 000 km olej 0w40 i ani grama ubytku od wymiany do wymiany. totalnie bez obsługowy silnik.
~olaf1974@interia.pl
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
typowy silnik produkowany z myślą o rynku amerykańskim, bardzo nisko umieszczony max moment obrotowy (2800*min-1 i moc max osiągana przy 5200 obr, słowem długowieczny niewyżyłowany silnik
~Dave
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
Kulturalna praca sensowna dynamika miły dla ucha. Nic się nie psuje. Jedynie spalanie jest dość wysokie(obstawiam archaiczna skrzynię biegów).
~Adam
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
Silnik ciągnie od samego dołu, rewelacja. Mam 202tys. km a silnik jest suchutki, ani grama oleju, zapala na dotknięcie, oczywiście przeglądy co 10tys.
~ADAM
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
Silnik niezwykle żywotny Znam właścicieli z przebiegiem 500 000. I nić .. Paski rozrząd olej filtry… Ani grama oleju od wymiany do wymiany.
~farabelo
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
Znakomity silnik.Daje tyle mocy ile trzeba.Pracuje bardzo elastycznie, cicho i wydajnie, co znacznie wpływa na stan portfela...Nie mam zastrzeżeń.
~Marek - Siemach
Sedan 3.5 i 24V 208KM 153kW
Co do silnika nie mam żadnych zastrzeżeń. Mimo, że moja Legenda ma 16lat nadal jeździ na pełno syntetycznym oleju HONDY!