Lista ocen Honda Prelude III (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Buncu
Coupe 2.0 109KM 80kW
skrzynia jest idealna! bardzo krótkie przełożenia sprawiają że czyjemy się jak w aucie rajdowym, (przy 100km/h 3000rpm na Vbiegu, w trasie jest trochę uciążliwe) tak jak w każdym sportowym aucie biegi wchodzą ciężko ale bardzo precyzyjnie, po delikatnym skróceniu drążka operuje mi się nią dużo lepiej. w moim egzemlarzu występują zgrzyty przy wrzucaniu wstecznego(przy odpowidnim operowaniu sprzegłem i lewarkiem można tego unieknąć)
~ŚMIETNIK
Coupe 2.0 i 16V KAT 137KM 101kW
Dobrze a nie doskonale bo czasem trzeba puścić sprzęgło i wcisnąć drugi raz żeby wrzucić 1 a przy wrzucaniu wstecznego czasem zdarzy się lekki zgrzycik - ale samochód jeździ chyba od początku na nominalnym sprzęgle. Poza tym idealna - ładnie chodzi, skoki lewarka takie jak być powinny, precyzja i siła jakiej trzeba użyć OK.
~Dzeju
Coupe 2.0 i 16V 140KM 103kW
skrzynia ma bardzo dlugie skoki co jest lekko irytujace w szybszej jezdzie oraz synchronizatory 3 biegu nie nadazaja lecz moze to byc juz z wyeksploatowania tego elementu, jestem w trakcie zmiany oliwy w skrzyni i wtedy zobaczymy mczy to zniweluje zgrzyty
~David
Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW
Problemy z wbiciem 1go i 2go biegu, a u mnie czasami ze wstecznym ale do tego trzeba przywyknąć. Na 2gim biegu auto pędzi ponad 100 km/h. 3 bieg zdaje się nie mieć końca, a w mieście rzadko używa się 5go biegu.
~kosiu
Coupe 2.0 i 16V KAT 137KM 101kW
wkurza mnie zgrzytanie 2 i 3 biegu przy zbyt szybkim-sportowym prowadzeniu więc trzeba uważać żeby zębów ze skrzyni nie pogubić---ale to już 20 letni samochód więc mu wybaczam i ferrari z niego nie robię :-)
~szpino
Coupe 2.0 109KM 80kW
moja pralka ma skrzynie autamatyczna ze sportowym przelozeniem nigdy wczesniej nie mialem automata ale w tym aucie jest swietny polecam
~Spajker
Coupe 2.0 109KM 80kW
Standardowo troszkę ciężej wchodzi 1 i 2 bieg ale można się przyzwyczaić. Dobre przełożenia( 109KM krótsza skrzynia)
~skuter
Coupe 2.0 109KM 80kW
lekko wchodza biegi.czasami zgrzyt przy wbijaniu 2 biegu przy wysokich obrotach kolo 5-6 tys. na trasie brakuje 6 biegu
~Łukasz
Coupe 2.0 i 16V 137KM 101kW
Bardzo dobrze dopasowana do silnika, biegi same wchodzą, jak na sportowy samochód przystało.
~jarek
Coupe 2.0 109KM 80kW
W tym wieku juz troche cos tam boli, ale dalej jest mozliwa szybka zmiana biegow jak potrzeba :)