Lista ocen Honda Prelude IV (55) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ukabi
Coupe 2.2 i 16V 185KM 136kW
Mam założonego shortshiftera. Biegi wchodzą twardo, lecz bardzo precyzyjnie, skok lewarka naprawdę niewielki. Aż się chce zmieniać biegi. Przełożenia dość długie, ale dla tego silnika to nic i naprawdę świetnie się zbiera. Przydałby się 6-bieg, gdyż jazda powyżej 160 km/h (tj. 5 bieg i włączony V-TEC) nie ma zupełnie nic wspólnego z ekonomią.
~ninja_ziom@tlen.pl
Coupe 2.0 i 16V 133KM 98kW
Moja skrzynia to krótka jedynka,agresywna trójka.Podsumowując przełożenia bardzo dobre,nie trzeba majtać biegami,można na piątce toczyć się 50km/h bez jakiś szarpań i przyśpieszać,można też na dwójce pociągnąć do 90km/h.Biegi wchodzą precyzyjnie z lekkim oporem,warto dodać-malutki(krótki) drążek zmiany biegów.
~adrianse@opl.pl
Coupe 2.0 i 16V 133KM 98kW
pracuję bez zarzutu jak ja to mówie jest za perfekcyjna miałem wcześniej accorda 94 2.0i i myslałem ze synchronizatory nawalają ale tak ma być i nie jest to wada ale specyfika skrzyni hondy . lubi szarpnać jezeli ktoś jest nieprzyzwyczajopny do sprzegła
~koala
Coupe 2.0 i 16V 133KM 98kW
Gdyby nie wsteczny byłoby doskonale. Niby tylko jeden bieg, w dodatku do tyłu a potrafi doprowadzić do szału. Poza tym fajnie się ją obsługuje, biegi trzeba wrzucać zdecydowanie i energicznie bo w przeciwnym razie potrafi zgrzytnąć.
~SaintRav
Coupe 2.0 i 16V 133KM 98kW
Na ten temat krótko, skok drążka krótki, biegi wchodzą miękko i jest bardzo podobnie jak w Fordzie Probe.. Znajomy ma zamontowany Short Shifter, ale osobiście wole oryginał.
~DiKej
Coupe 2.0 i 16V 133KM 98kW
jak na 16 letnią skrzynię jest bdb, biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, jak na sportowca przystało jest długo zestrojona. jedyny minus, to to że czasem R przyhaczy;]
~Piotr__
Coupe 2.2 i 16V 185KM 136kW
czasami problem ze wstecznym, trzeba ponownie wrzucić na luz i jeszcze raz wrzucić wsteczny - w civicu 5gen jest to samo. tak jest ok biegi wchodzą jak w masło.
~Pershing
Coupe 2.0 i 16V 133KM 98kW
Przydalby sie 6 bieg po przy szybkiej jezdzie brakuje troche obrotow( 201 i wiecej nie pojedzie) krotkie sportowe przelozenia idealne autko do dynamicznej jazdy po miescie
~Michał
Coupe 2.3 i 16V 160KM 118kW
fajne bardzo sportowe przelozenia, twarde sprzeglo, czasem ciezko "3"wbic jak sie szybko przyspiesza i wzimie klopoty ze wstecznym, pozatym super. brakuje 6 biegu
Dziennik kosztów dla Honda Prelude IV
11,6
~Kasperro
Coupe 2.0 i 16V 133KM 98kW
Skrzynia M2J4, bardzo dobra, precyzyjna, krótki skok, biegi wchodzą wręcz perfekcyjnie, a przełożenie jest w sam raz dobrane do osiągów jednostki napędowej.