Lista ocen Honda Prelude V (51) - Ergonomia

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fan pralki :)
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Miejsca w środku jest jak wspominałem wyjątkowo mało. Taki bolid - z zewnątrz olbrzymi i krowiasty wóz, w środku ciasnota ekstremalna. Dach bardzo nisko, ja przy 180cm wzrostu, zahaczam czesto głową o niego. Np dzis przy wysiadaniu z auta przywaliłem głową w słupek przedniej szyby (duzy kąt nachylenia!). Fotele nie posiadają praktycznie trzymania bocznego. Mam problemy, żeby zająć wygodną pozycję za kierownicą, średnio co 15km przestawiam...
~Bartek
Coupe 2.2 i 16V 200KM 147kW
Podłokietnik. Jest tak mocno odsunięty od lewarka, że trzeba by mieć chyba 2,3m wzrostu żeby opierać łokieć o podłokietnik i zmieniać biegi. Ale wtedy raczej ciężko się w tym aucie zmieścić. Cupholder też kiepsko umiejscowiony, włoży się jakiś napój wyższy i ciężko wygodnie zmieniać biegi. Dodatkowo klapa bagażnika i wchodzę weń "pałąki" trzymające klapę. Wchodzą do środka zajmując dużo powierzchni bagażowej.
~Jaco78910
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Auto użytkuję głównie w mieście. Nie mam rodziny, nie potrzebuję kombi. Wiem, że dla jednej lub dwóch osób jest to dobre auto. Do tyłu nikogo nie zapraszam, chyba, że na własną odpowiedzialność. Szczególnie za mną (190cm wzrostu), nawet filigranowe niewiasty mają ciężko. Ale mało mnie to interesuje, kupiłem auto dla siebie a nie innych, nie jestem taksówkarzem:)
~Witek
Coupe 2.2 i 16V 185KM 136kW
Niby wszystko pod ręką ale podłokietnik mogłby być wyżej, pasy nie mają regulacji i trzeba mocno się odwrócić żeby je złapać. Jak już siedzisz jest idealnie ale wsiadanie i wysiadanie do tak niskiego auta nie należą do najłatwiejszych. Z tyłu miejsce jest jedynie na plecak, a jak już ktoś się uprze by tam siadać nie poczuje się jak w mercedesie.. niestety to auto głównie dla 2 osób
~Karol
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Dźwignia zmiany biegów jest w świetnym miejscu, wszystkie przyciski można obsługiwać bez zdejmowania oczu z drogi. Wiem gdzie co jest. Nie ma tutaj zbędnych rzeczy. Jedynym mankamentem są cupholdery, a raczej ich brak, bo to co jest w konsoli środkowej ciężko nimi nazwać.
~Cagiv
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Wszystko na swoim miejscu. Przemyślane, poprawne i intuicyjne. Na pochwałę zasługuje praktyczny podłokietnik z podwójnym schowkiem oraz rozkładane oparcie tylnej kanapy. Fotele mogłyby byc trochę głębsze z lepszym trzymaniem.
~Cytrynoz
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Wszystko na swoim miejscu, bez zbędnych udziwnień. W tym roku bez problemów zrobiłem nią roadtripa na 1500km. Fotele fajnie idzie złożyć do tyłu i dwie zgrabne osoby mogą się komfortowo wyspać.
~Paluch
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Piąteczka. Każdy przycisk na swoim miejscu (tzn. intuicyjne rozmieszczenie). Siadając za pierwszym razem za kierownicę tego samochodu łapiesz co, gdzie i jak :p
~swistaq
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Jak dla mnie podłokietnik i drążek zmiany biegów jest ułożony idealnie - prawie jak na miarę. Konsola prosta pare sekund i każdy się połapie co i jak. Wszystko pod ręką.
~-radek
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Tu chyba niema się nad czym rozpisywać. To HONDA tu wszystko jest tam gdzie być powinno. żadnych niepotrzebnych przycisków i rozpraszających uwagę świecidełek.