Lista ocen Honda Prelude V (72) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Odnośnie skrzyni biegów mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony skrzynia jest bardzo precyzyjna, biegi bardzo pewnie wchodzą, czasem jedynkę trzeba mocniej walnąć, ale to cecha gatunkowa skrzyń Hondy. Natomiast problem dla mnie w tej skrzyni jest zestopniowanie. 1,2,3,4 to są normalne biegi auto bardzo ładnie przyspiesza jeśli wysoko się kręci (powyżej 4000), piąty bieg natomiast nie nazwałbym biegiem, a właściwie nadbiegiem. Aby stosunkowo...
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Niestety skrzynia w tym samochodzie jest fatalna. Jej trwałość jest bardzo dobra, natomiast myślę, że mogła ona być w posiadaniu wcześniejszego właściciela nieszanowana. Pojawiły się zgrzyty podczas wrzucania biegów, jedynka czasem nie chce wejść jeśli się nie wysprzęgli, a o zestopniowaniu skrzyni już wcześniej pisałem 4000 obrotów przy 130 km/h?!!! Żart
~StormM
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Niewiem jak chodziła wcześniej ale teraz trochę czasami bywa problem z wrzuceniem poszczególnych biegów i trzeba czasem wysprzęglić żeby ponowić próbę. A więc w tej chwili zbyt precyzyjna nie jest, lecz pewnie postaram się w najbliższym czasie ją zrobić aby poprawić precyzyjność jej pracy
~Bartek
Coupe 2.2 i 16V 200KM 147kW
W takim aucie z taką mocą powinna być szpera. Biegi bardzo krótkie i to ratuje beznadziejny moment obrotowy silnika. 5 bieg zdecydowanie za krótki, bo przy 100km/h jest grubo powyżej 3000RPM (nie wiem ile dokładnie, bo nie mam takiej skrzyni jaka powinna być w tym modelu, ale wiem jak jest na seryjnej).
~Cytrynoz
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Jest w porządku, ale bez szału. Na początku trudno wskakiwały biegi, lecz po wymianie oleju na mtf-a jest dobrze. Przełożenia mogłyby być dłuższe. Przy 110km/h mamy jakieś 3,5k obrotów + sportowy wydech co na dłuższe trasy zachęca do jazdy krajówkami i podziwiania pejzaży.
~swistaq
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
jedynym zgrzytem jest ciężko wchodzący wsteczny na zimnym. Reszta bez zarzutu, dość nieźle dobrane przełożenia, skok drążka też jest w porządku - ja mam shortshifter i jest jeszcze lepiej. Unikać automatu - wolny i przy tym silniku auto zamienia się w muła
~-radek
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Przed kupnem tego samochodu dużo czytałem na temat skrzyń biegów, a to że bieg nie wchodzi, a to znowu haczy itp. Otóż w moim niema tego problemu, biegi wchodzą prawidłowo, niema szarpnięć itp. Skrzynia biegów zasługuje naprawdę na duży plus.
~marcinwr
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Hmm No cóż w moim przypadku, a najprawdopodobniej moje sprzęgło nadaje się do wymiany, odczuwam szarpanie po przerzuceniu biegu. Dodatkowo na zimnym silniku 1 potrafi wchodzić z znaczącym oporem. Poza tym ze-stopniowanie pozostawia wiele do życzenia.
Dziennik kosztów dla Honda Prelude V
10,4
10,6
~Maciej Oskar
Coupe 2.0 16V 133KM 98kW
Bardzo fajna, gałka nie lata, elastyczna, na 5 można jechać spokojnie 50 na godzine. Najmocniejsze biegi to 2 i 4. Zbiera się super. Oczywiście haczy 1 i wsteczny - norma w Hondach. Troche brakuje 6 biegu w trasie.