Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Hatchback

angelika08-14, 10 lat temu
Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Hyundai Accent I Hatchback 1.3 i 75KM 55kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : jak pisałam wyżej przez nie zauważenie przez Osobę która jeździła 3 miesiące bez oleju w silniku samochód nadal jest nie zawodny i pracuje jak przedtem, nie wybiło nawet uszczelki na głowicy, co w innych samochodach byłoby to 100% pewne i myślałam że tą uszczelkę też strace
Karoseria : Nadkola, ostatnio robiłam
Jest to moje pierwsze autko, z którego jestem bardzo mocno zadowolona, przez moją głupotę po zimie za nadkola wzięła się rdza ponieważ nie zabezpieczyłam w żaden sposób przed solą która jest wysypywana na jezdnię. samochód silnik ma niezawodny lecz drobiarki myślę że nie dopracowane np. szyby ekscentryczne, lub ogrzewanie tylnej szyby.
Moim zdaniem silnik jest nie do zajechania, nie używałam mojego samochodu przez 3 miesiące można powiedzieć że pożyczyłam go na ten okres, niestety osoba która go pożyczyła nie sprawdziła ilości oleju i jeździła przez 3 miesiące z minimalną ilością która szkodzi silnikowi, no i już myślałam że moje autko skończy swój okres jezdny ale jednak nie silnik ma genialny nawet uszczelka pod głowicą cała nic się nie stało, gorzej nie jeździł nic nie zmieniło olej się uzupełniło kupiło tak zwanego ,,DOKTORA\" leje się to do starszych samochodów żeby uszczelnić i wyeliminować wodę.
skrzynie oceniam na dobrą ponieważ czasami nie chce się wbić bieg wsteczny i 1 trzeba puścić sprzęgło, jeszcze raz nacisnąć i wbić wsteczny bądź 1
W skład wchodzą więc koła jezdne oraz ich zawieszenia wraz z osiami lub mostami napędowymi. Od komplikacji konstrukcji układu jezdnego w dużym stopniu zależy zachowanie wspomagania, oceniam na dobre ale na odpowiednich oponach, wspomaganie bardzo dobre, zawieszenie trochę gorszę od reszty dlatego moja opinia jest taka a nie inna :D
Dobra ponieważ do przodu i boków nie mam zastrzeżeń lecz z tyłem jest już troszkę gorzej no ale od czego ma się lusterka :D
Dobra bardzo wygodny samochód wygodne fotele wystarczająco miejsca jak dla mnie, jedna malutka wada że w moim samochodzie nie da się podnieść wyżej foteli :)
jak w zimę to ciężko ale to chyba jak każde autko na zimnych silniku nie dmucha od razu ciepłem musi się nagrzać, ale jednak zostaje przy dobry ponieważ ogrzewanie bardzo dobre jak zacznie grzać to się wytrzymać nie da tak gorąco, gorzej jak na dworze jest gorąco i trzeba ochłodzić już jest wtedy gorzej nawiew jest mocny ale nie daje tak efektownie zimnego powietrza, ale wiadomo że to nie jest klimatyzacja :D
to trochę gorsza sprawa co do przodu nie mam zastrzeżeń ale z tyłu bardzo mało miejsca, samochód 5 osobowy ale nie chciałabym jechać jako pasażer z tyłu z 2 dorosłych osób gdy jest gorąco na dworze :)
Samochodzik bardzo cichutko pracuje przy ruszaniu i wyższych obrotach silnika słychać, może dlatego gdyż mały silnik i duża prędkość :)
w zimę nie byłam taka zadowolona tym bardziej że mieszkam w centrum gdzie wiecznie czerwone światła palił koło 9 jeśli nie więcej w lato raczej w wiosne gdy już się rozpogadza jestem bardzo zadowolona za 20 zł przejechałam 100 km i zostało by później dojechać do sklepu i na stacje benzynową
Samochód pozwala żyć normalnie nie jest drogie używane w dobrym stanie za około 3500zł można kupić ubezpieczenie nie jest drogie gdyż mały silnik po którym nie idzie poznać że jest taki mały bo radzi sobie doskonale, mało pali. tani w utrzymaniu Samochodzić polecam
Przeciętne gdyż pękła mi deska rozdzielcza i klamka od strony kierowcy drobiazki
dobry chodź mam wstręt do uszczelek przy otwieranych szybach elektronicznie, od strony pasażera się zagięła nie mogłam zamknąć okna tam wymieniłam od strony kierowcy ten sam problem się pojawił niestety a tak jest wszystko ok

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

5,9