Lista ocen Hyundai Atos I (103) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 85 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marek
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Skrzynia automatyczna, zabiera dużo mocy z silnika ale daje fantastyczny komfort, nie tylko w mieście, ale i na trasie. Wadą skrzyni jest zbyt wcześnie włączający się overdrive (potrafi się włączyć przy 65 km/h, moim zdaniem powinien się załączać przy 85 km/h). Na szczęście łatwo go blokować specjalnym przyciskiem na selektorze trybu pracy skrzyni. Blokowanie overdrive´u w jeździe po mieście zmniejsza zużycie paliwa!
~tomecom@tlen.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Bardzo precyzyjny mechanizm. Nie ma dziwnych hałasów, zgrzytów czy charakterystycznych puknięć (tak jak w Peugeot 206). Przełożenia mogłyby być trochę inaczej dobrane, gdyż np po zmianie biegu 3 na 4 przy prędkości zalecanej 55km/h odczuwa się \"zmulenie\" aż do 70km/h , podobnie z 5 biegiem przy prędkości 75km \"muł\" jest odczuwalny aż do 90km/h
~Kuba
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Problemy mam od samego kupna samochodu. Kilka razy zablokowała się całkowicie - trzeba było ściągać lawetą. Teraz są problemy z 5 biegiem - wyskakuje po przejechaniu na nim jakiś 400 metrów. Strach jechać w długie trasy bo nie wiadomo czy się nie wróci na lawecie.
~dybkowa@wp.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
mój samochód wyposażony jest w automatyczne sprzęgło co jest rozwiązaniem kompromisowym między automatem i manualną skrzynią biegów. Ogólnie działanie skrzyni biegów oceniam na czwórkę, gdyż czasami nie wskakuje bieg wsteczny
~Michal Rybicki
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
1-krotka (bardzo krotka), 2-już lepiej niż jedynka, 3- 100km/h i wciskasz 4. Potem idziesz na kawe zanim wyprzedzisz ciężarówke, lub czekasz aż ktoś z naprzeciwka nadjedzie. Skrzynia precyzyjna dostosowana do silnika z 1000cm3.
~bojol@xl.wp.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Czasami trzeba kilka razy wycisnąć sprzęgło żeby wrzucić wsteczny . Po 40 tys. km i po 85 tys. km wymieniono wszystkie łożyska . DWA RAZY !! Teraz odzywa się wałek główny z przekładnią / choinka / . Skrzynia awaryjna .
~Fabian
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Nie miałem nigdy problemów z skrzynią biegów, jedyne z czym miałem problem to oberwanie gumowego zaczepu trzymającego lewarek - ale to chyba mój głupi nawyk trzymania ręki na lewarku w czasie jazdy.
~hynd
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
To nie tylko moja opinia - super zestopniowana, biegi wchodzą idealnie, z delikatnym "kliknięciem". Zdecydowania najlepsza skrzynia jaką w życiu "jeździłem". Włosi moga tylko o takim czymś marzyć :(
~Zyrol81
Hatchback 1.0 i 58KM 43kW
Wszystko ok. Biegi wchodzą gładko. Ogólnie skrzynia robi wrażenie, jakby miała się rozpaść. Lewarek luźny, jakieś dziwne odgłosy że skrzyni. To normalne w tym aucie.
Dziennik kosztów dla Hyundai Atos I
7,2
~zdzichu
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Zdarza się, że haczy, ale pomimo wieku i tego, że samochód był użytkowany przez kobietę, nic nie było wymieniane i jest skrzynia jest sprawna.