Lista ocen Hyundai Atos I 1.0 i 56KM 41kW 1997-2001 (108) - Silnik

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Persival
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Samochód w swojej klasie chyba najlepszy ze względu na cenę, ekonomię i bezawaryjność. Prawie 50 000km na liczniki i żadnych poważniejszych usterek... DUŻY minus - ceny przeglądów i częśći np. - przednia szyba ( oryginalna ) to wydatek 1100 zł;- bez montażu, w porównaniu toyota yaris 750 zł,- Dobra rada : przy przeglądzie miejcie swoje klocki hamulcowe np.BOSCH , hyundajowskie są do dupy i o niebo droższe.... No i te opony - odrazu...
~bromba
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Przyjmując że atos prime jest autem miejskim to ma idealne gabaryty i osiągi w zupełności wystarczające do poruszania się na zatłoczonych ulicach i parkingach Jeśli ktoś szuka adrenaliny wynikającej z energicznego prowadzenia \"bolida\" to nie to auto! Założeniem konstrukcyjnym tego samochodu było miasto.
~DemekSC
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Autko w porządku. Jeździł nim mój tata 3 lata a od dwóch lat ciska nim moja siostra :) jest na poziomie ok 100 tyś Km i niestety zaczyna się sypać, przednia belka do wymiany (1500zł) skrzynia biegów ( ok 1000 zł) i tak dalej.. ale jak na autko miejskie to całkiem wygodne i pojemne. Polecam.
~Michal Rybicki
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Kultura pracy:prawie bardzo dobrze, Elastycznośc? :) nie ma o czym mowić z 1.0. Słaba(zła) reakcja na gaz i lubi wysokie obroty. Momencik obrotowy w miare równo rozlożony. Niebezpieczny samohód przy 100 i wiecej km/h, bez długiej prostej o wyprzedzaniu zapomnij, nawet nie myśl.
~paruch@go2.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Jak na tę pojemnośc wysoka kultura pracy. Dzięki krótkim przełożeniom dobrze przyspiesza do prędkości ok 100km/h (czyli dokąd na 3-jce idzie) na 4-ce jakoś przyspiesza, ale tylko do ok. 115, a na piątce się wlecze... Co by nie było to z 1-litrowców ustępuje tylko Yarisowi :)
~Fabian
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
No cóż wolał bym aby miał troszkę więcej dynamiki ale trzeba pamiętać że to mały samochód :) Użytkownicy tego silnika muszą wiedzieć, że źle zaprojektowano odpowietrzenie skrzynki olejowej co w naszym klimacie powstawanie białego nalotu na korku wlewu oleju.
~tomecom@tlen.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Bardzo dobry silnik, właściwie spisuje się w jeździe miejskiej. Na trasie trochę mało dynamiczny, ale to przecież tylko 1.0 i autko niestworzone do szarży. Silnik pracuje równo i w miarę cicho, a moc 56KM oceniam na dobry wynik w swojej kategorii.
~Maciej Burakowski maciej.burakowski@onet.eu
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Jak dla mnie trochę się męczy przy wyższych prędkościach, ale być może to moja subiektywna ocena podyktowana faktem, że moje poprzednie auto wyciągało spokojnie 220km/h. Jest bardzi cichy przy niższych prędkościach.
~Maciej Burakowski maciej.burakowski@onet.eu
~zdzichu
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Zbiera się naprawdę nieźle jak na tak mały silniczek. W mieście, z odpowiednim człowiekiem za kierownicą, nie zostaje w tyle za współczesnymi kompaktami. W trasie - wiadomo, nie ma co pisać.