Lista ocen Hyundai Atos I 1.0 i 56KM 41kW 1997-2001 (87) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal Rybicki
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Statki mniej bujają przy większym wietrze i lepiej nie pytać. Duża kierownica i brak wspomagania, ale kółka małe i można sobie poradzić na parkingu. Hamowanie :) ? po 15 min ostrej jazdy hamulce odmawiaja posłuczeństwa, oraz przy szybkim hamowaniu z "dużej"(130km/h) prędkości potrafią się skrzywić. NA mokrej nawierzchni auto nie trzyma sie drogi. Prędkość trzeba zredukować o 20 km/h. Przy wysokich przedkościach >120km/h...
~Darek
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Hamulce to jeden wielki dramat. Jak zimny to ostre - jak trochę podziałają, to albo się ślizgają, albo natychmiast blokują koła (jak jest mokro to nie warto trzymać się czyjegoś kufra). W serwisie rozkładają ręce. Opony oryginalne wywaliłem po 15000 - miałem przez nie ogromne problemy na mokrej nawierzchni. Na Nokianach jest dużo lepiej. Aha, i twardy nieziemsko. Dlaczego nie dokupiłem wspomagania?
~Fabian
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Na oryginalnie ustawionej geometrii przednich kół ścinało opony od wewnątrz. Jeśli ustawia diagnosta nie znający tego samochodu z reguły ustawia źle, dobre ustawienie to maksymalan wartość podana w katalogu - średnia jak to robią wszyscy powoduje ścinanie opon.
~tomecom@tlen.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Żadnych zastrzeżeń, choć auto jest zdecydowanie twardziej zestrojone niż inne w podobnej klasie. Zyskuje za to większą stabilność, nie kołysze się bardzo mocno na zakrętach, mimo iż ma podwyższony środek ciężkości. Nierówności na drodze są bardziej wyczuwalne - niestety coś za coś.
~blade94@vp.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
układ jezdny super (polecam tylko na szerszych oponach) zmiane opon na szersze np.185,50/13 duzo lepsza przyczepnosc w zakrętach nie straszne nam podmuchy wiatru;) wspomaganie super:) przed załozeniem szerszych kól polecam sprawdzenie geomerti zawieszenia (zbierznosci)
~asmen5@wp.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
jest może trochę zbyt twardy, ale za to takie (wąskie i wysokie)autko świetnie trzyma się na zakrętachi pewnie reaguje przy ruchach kierownicy, no i na naszych (dziurawych)drogach nie rzuca na dziurach, zawieszenie jak narazie jeszcze się nie wytłukło.
~jgrabski@spetech.com.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
opony KUMHO fatalne (HANKOOK są dużo lepsze)zawieszenie twarde, na nierównościach trzepie niemiłosiernie, ale dzięki temu w zakrętach jest dobrze a na dobrej nawierzchni-super,jakiś gość pisze tu, że niemoże zawrócić tam, gdzie Polonezem;dać mu furmankę.
~qrecky
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
gdyby nie te przechyly na zakrętach byłoby całkiem nieźle. Dość trwała konstrukcja chociaż ostatnio w serwisie powiedziano mi że stabilizator zawieszenia jest do wymiany, ale to podobno norma na polskich drogach
~aogieglo@gmail.com
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Gałki trzeba było wymienić po 150.000 (polskie drogi). Łożysko lewe przód wymiana co 35-40.000 (fabryczny byk). No i największy ból i koszt to sanki z przodu. 7-8 lat i do wymiany - gniją jak jasny gwint. Reszta w porządku
~jurekz@o2.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
przedwczesne opon na kolach przednich,po ustawieniu zbieznosci pod obciazeniem,co jest niezgodne z instrukcja problem zniknal.calkiem inaczej sie prowadzi.podejrzewam blad w instrukcji.