Lista ocen Hyundai Coupe I (67) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Graveir
Coupe 2.0 i 16V 137KM 101kW
Ujmę to tak - lepszą skrzynię manualną miałem w ręku chyba tylko w Maździe MX-5. Skrzynia potrafi wbić bieg w trakcie puszczania sprzęgła, synchronizatory 2 i 3 biegu bardzo pozytywnie reagują też na międzygaz przy redukcjach. Ponoć z czasem skrzynia się rozregulowuje i zaczyna haczyć - ja nie odczułem. Może mam szczęście. Jedynym minusem jest brak 6 biegu - silnik stanowczo ma dość siły, żeby długi bieg autostradowy mu nie zaszkodził - szkoda!
~Mariusz
Coupe 2.0 i 16V 137KM 101kW
Mam automatyczną skrzynię i muszę powiedzieć, że pozwala ona wyciągnąć bardzo dużo ze sportowego charakteru tego auta. Bez problemu zawsze ruszam pierwszy na zielonym, bo mimo ograniczeń automatu w nabieraniu prędkości, nie wykonują czynności manualnych i po prostu zaczynam jechać. W trasie rewelacja - wyprzedzanie z kickdownem czyni z auta bardzo zwinnego demona.
~Brock Lesnar
Coupe 2.0 i 16V 137KM 101kW
Mam autko z automatyczną skrzynią biegów (!). Napewno jest to wygodne, ale jednak utko traci troszke mocy zwłaszcza przy wyprzedzaniu i redukcji na niższy bieg Hyundai jakby "myśli" i jednak ma te opóźnienie kilku sekund. Awaryjność zerowa. Tą skrzynie można popsuć tylko jeśli sie chce ( nie polecam jako, że naprawa jest baaardzo kosztowna :).
~GBICKI
Coupe 2.0 i 16V 137KM 101kW
Hmmm tu mam maly problem bo mam bardzo miekkie sprzeglo przewaznie jest to odczuwalne na dlugich trasach chyba musze pojechac na przeglad ale ogolnie pozatym biegi szybko wchodza jak na sportowe auto przystalo :) no i brak 6 biegu ale mozna to poradzic dokupujac ze stanow skrzynie 6 biegowa do tego modelu
~Stn
Coupe 1.6 i 16V 114KM 84kW
Skrzynia bardzo dobrze zestrojona. Choć dość "krótka" - daje dobre przyśpieszenia, prędkość max nie jest imponująca, to jednak sprawdza się bardzo dobrze w naszych warunkach (mało autostrad i długich prostych odcinków). Nie trzeba często zmieniać biegów, co jest po części zasługą elastyczności silnika.
~M&M
Coupe 2.0 i 16V 137KM 101kW
To moim zdaniem jedna z dwóch \"najsłabszych zalet\" tego samochodu. Jest po prostu poprawna, niczym szczególnym się nie wyróżnia: Biegi gładziutko i cicho się wbijają, sprzęgło chodzi prawie idealnie, ale wszystko to bez jakiegoś błysku (ale ważne, że bezawaryjnie):)
~klimas_1@wp.pl
Coupe 1.6 i 16V 114KM 84kW
czasami problemy ze zmiana biegów(biegi ciężko wchodzą). Jestem drugim właścicielem auto ma tylko 60tys km to za wcześnie na problemy ze skrzynia. dodam wszystkie możliwe oleje wymienione(skrzynia,sprzęgło) .dla porównania stara Mazda 120 tys km nie było problemów ze zmiana biegów
~JohnnyB
Coupe 2.0 i 16V 137KM 101kW
Skrzynia jak najbardziej poztywnie, biegi wchodzą przyzwoicie i w miare precyjnie, drobne problemy występują z pierwszym biegiem, ale przesmarowanie cięgien skrzyni, regulacja lewarka, pomaga przywrócić bardziej precyjną prace chodź należy robić to regularnie
~marcinuss
Coupe 2.0 i 16V 137KM 101kW
Bieg pierwszy i wszteczny potrafia przyprawic mnie o palpitacje serca i jest to jedyna wieksza skaza na wizerunku tej slicznotki.Ta przypadlosc jest dosc powszechna w tym modelu o czym dowiedzialem sie na forum ktore dosc latwo jest znalezc.
~konrad027
Coupe 2.0 i 16V 137KM 101kW
zawsze moze byc lepiej ale nie narzekam. biegi wchodza precyzyjnie. dosyc specyficznie, nie jest gladko i miekko. ale temu autu to by nie pasowalo. duzo uzytkownikow twierdzi ze lewarek troche lata nawet po wlaczeniu biegu (jest luzny) u mnie jest tak samo:)